2026. 05. 10. vasárnap

Ármin, Pálma

1 EUR 356 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Hírek » Kék-Hírek » Uzsoraspirál: A rendőrség őrizetbe vette Tornanádaska polgármesterét
kekfeny

Uzsoraspirál: A rendőrség őrizetbe vette Tornanádaska polgármesterét

Uzsora-bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt tegnap a rendőrség őrizetbe vette Tornanádaska polgármesterét és annak feleségét, valamint a polgármester unokatestvérét. A nyomozás adatai szerint a polgármester boltjában helyiek jelentős felárral hitelre vásárolhattak, az áru értékét, vagy gyakran annak többszörösét a polgármester a hivatalon keresztül folyósított juttatásokból vonta le.

Október 24-én az Edelényi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya gyanúsítottként hallgatta ki, majd bűnügyi őrizetbe vette Tornanádaska 38 éves polgármesterét, annak 32 éves feleségét, valamint a polgármester 28 éves unokaöccsét.

A gyanú szerint a polgármester és felesége egy „strómanon” keresztül „Szociális bolt”-ot üzemeltetett a településen, ahol a község lakói a polgármester által meghatározott napi limit alapján élelmiszereket vásárolhattak hitelbe. A következő hónapban az adósoknak a felhalmozott, átlagosan 100%-os kamattal terhelt tartozásokat a családjuk részére folyósított segélyekből kellett megadni.

A beszerzett adatok szerint a polgármester testvérét és unokatestvérét a közmunka program keretében gyakorlatilag arra alkalmazta az önkormányzatnál, hogy segély kifizetési napokon „rendet” tartsanak és biztosítsák a nyugodt körülményeket a bolti tartozások beszedésére.

A gyanú szerint a polgármester idén júniusban a tartozásuk rendezése érdekében behívatott két helyi lakost, majd a jogosnak vélt tartozás kiegyenlítése érdekében az unokatestvérével tettleg bántalmaztatta őket.

Az Edelényi Rendőrkapitányság október 24-én a gyanúsítottaknál, illetve a tornanádaskai boltban házkutatást tartott, majd kihallgatásukat követően őrizetbe vette a bűncselekmények elkövetésével megalapozottan gyanúsítható három személyt. Az elkövetőket személyenként eltérően a rendőrség többek között uzsora-bűncselekménnyel, közokirat-hamisítással, csalással, valamint önbíráskodással gyanúsítja.

A rendőrség kezdeményezi az őrizetben lévő gyanúsítottak előzetes letartóztatásának bírósági elrendelését.

Információs háttér:

A Magyar Közlöny 125. számával 2011. október 24-én hirdették ki az uzsorával összefüggő egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXXIV. törvényt.

A 2011. november 01-én hatályba lépő, szigorított Btk rendelkezései szerint az uzsora-bűncselekmény alapesetének tényállási elemei közül kikerül az üzletszerű elkövetési mód, azt a jövőben minősítő körülményként határozza meg a törvény.

A jogszabályváltozás ugyanakkor engedményt is megfogalmaz: korlátlanul enyhítheti a bíróság annak a büntetését, aki a bűncselekményt maga jelenti a hatóságnak, és feltárja az elkövetés körülményeit.

Az Edelényi Rendőrkapitányság tájékoztatása alapján: B-A-Z. MRFK Kommunikációs Iroda

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés