2026. 04. 23. csütörtök

Béla

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Barangolás Kerámiaországban a 85 éves Pataki Kerámiával
10736-logo

Barangolás Kerámiaországban a 85 éves Pataki Kerámiával

Rajzpályázattal ünnepel a magyar fazekashagyományok őrzője

2011-ben ünnepli fennállását a 85 éves múltra visszatekintő Pataki Kerámia. A 2009-ben  Magyar Kézműves Remek elismerést kiérdemlő sárospataki manufaktúrából éves szinten 60 000 darab kerámia edény kerül a háztartásokba. Céljuk, hogy esztétikus, változatos edényeket készítsenek főzéshez és tálaláshoz. Teszik mindezt újabb és újabb formák, díszítések felhasználásával és a hagyományos kézművestechnikákkal.

Uzelm ann Annamária, a sárospataki gyár ügyvezető igazgatója a fazekas szakma hagyományainak megőrzését tartja egyik legfontosabb feladatának. A fazekasság iránt érdeklődőknek lehetőséget nyújtanak arra, hogy üzemlátogatás és kézműves foglalkozás keretében megismerkedjenek a kerámia gyártás fázisaival, és maguk is kipróbálhassák az agyagozás, a dekor festészet adta lehetőségeket. Minden évszakban népszerű tanulmányi kirándulás -helyszín a sárospataki manufaktúra, a kisóvodásoktól a nagykamaszokig lelkesen próbálják ki az idelátogatók a kézi korongozást, a plakett nyomást, és a festést.

Fontosnak tartják, hogy már a fiatal korban kialakuljon a kézművesség iránti elkötelezettség, ezért igyekeznek megismertetni mindenkivel a hagyományos technikákat. Mindennek szellemében indítják most útjára a „Barangolás Kerámiaországban” című rajzpályázatot. Ennek keretében 2011. október 15-ig várják 5-16 éves gyermekek A4-es méretű képeit a kerámiákról. A pályázaton részt vehet minden magyarországi óvodába, általános vagy középfokú oktatási intézménybe beiratkozott gyermek, akár egyénileg, akár csoportosan (oktatási intézmények szerint).

A beérkezett pályaművek közül kategóriánként 2-2 helyezett, illetve 1-1 közönségdíjas kerül kihirdetésre, valamint díjazzák a legtöbb pályázatot beküldő intézményt is. A nyertesek a Pataki Kerámia termékeivel gazdagodnak, részt vehetnek egy kézműves foglalkozással egybekötött gyárlátogatáson, valamint kézhez kapják a rajzukkal díszített kerámiaedényt is.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés