2026. 04. 23. csütörtök

Béla

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Programajánló » Programajánló » Tárlat-túrák Miskolc belvárosában
miskolc-galeria

Tárlat-túrák Miskolc belvárosában

A Miskolci Galéria hírei
2011. augusztus
Tárlat-túrák Miskolc belvárosában
2011. augusztus 3. szerda és 6. szombat
A Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum és a Magyar Ortodox Egyházi Múzeum közös kiállítás-látogatásra invitálja az érdeklődő közönséget. A Tárlat-túrákat azon látogatóknak ajánljuk, akik a kiállításokon kívül kíváncsiak a múzeumi épületek történetére is, akik szívesen sétálnak a városban a kiállítások helyszínei között a két tárlat megtekintése közben. A Tárlat-túrára elsősorban csoportok jelentkezését várjuk, akik a Színészmúzeumból indulva két túraútvonalon, kísérővel (a Miskolci Galéria munkatársával) haladva tekintik meg az aktuális kiállításokat. A Tárlat-túrákat legalább 10 fő esetén indítjuk!

KIS TÁRLAT-TÚRA (augusztus 3. és 6.)

1. Színháztörténeti és Színészmúzeum
„Hódolván Tháliának” – jelenetek a miskolci színjátszás történetéből
Major Tamás arcai – időszaki kiállítás

2. Magyar Ortodox Egyházi Múzeum
A görögkeleti egyház történetét, kultúrtörténeti hagyatékait, egyházművészeti tárgyait bemutató kiállítás ötvösművek, textíliák, ikonok, dokumentumok segítségével. A Múzeum mellett a Közép-Európa legszebb ikonosztázionú Ortodox templom, valamint a több százéves sírkert is megtekinthető.

3. Feledy-ház
– Feledy Gyula állandó kiállítása (A III. Miskolci Grafikai Biennále nagydíjasa díjnyertes Énekek éneke grafikai sorozata (1965) és az életút dokumentumai.)
– GRAFITRI – XXV. Miskolci Grafikai Triennále: Képpé tenni – A grafika funkcióváltozásai

A túra ideje: 1-1,5 óra.  Részvételi díj: felnőtt jegy: 1500 Ft, diák és nyugdíjas jegy: 750 Ft.

NAGY TÁRLAT-TÚRA (augusztus 3.)

1. Színháztörténeti és Színészmúzeum
2. Magyar Ortodox Egyházi Múzeum
3. Feledy-ház

4. Petró-ház
GRAFITRI – XXV. Miskolci Grafikai Triennále: Fél évszázad nagydíjasai (1961-2008)
5. Rákóczi-ház
A XXV. Miskolci Grafikai Triennále törzsanyaga
Mimetikus szerkezetek
Rácmolnár Sándor, a XXIV. Grafikai Triennále nagydíjasának kamara-kiállítása

A túra ideje: 2-2,5 óra. Részvételi díj: felnőtt jegy: 2500 Ft, diák és nyugdíjas jegy: 1250 Ft.

Előzetes bejelentkezés szükséges: 06-30/660-9299, muzeumkommunikacio@gmail.com,
Személyesen a Színháztörténeti és Színészmúzeumban (Miskolc, Déryné u. 3.)


HANG – X. Miskolci Művésztelep
a Miskolci Galéria Alkotóházában
2011. augusztus 8 – 19.

A művésztelep vezetője: Szabics Ágnes

Az elmúlt években a nyári Miskolci Művésztelepek mindegyike egy adott téma, egy hívó szó köré szerveződött (Mozgó kép, Diszkréció, Objekt, Név nélkül, Közterület stb.) Ez teszi lehetővé a tematikus kiállítások megvalósítását, valamint az adott témáról való közös gondolkozást, eszmecserét, sok esetben közös alkotások létrehozását a két hetes művésztelep ideje alatt.
A hasonló gondolkodásmód egy jól működő, alkotó közösség aktív és színvonalas munkáját eredményezi.  Idén augusztusban olyan képzőművészeket hívott meg a Miskolci Galéria, akiknek munkáiban a látvány mellett a hang is jelentős szerepet játszik, olyanokat, akik a hangot képzőművészeti kontextusban dolgozzák fel.
A művésztelep tematikus problémafelvetése lehetőséget biztosít az újabb és újabb képzőművészeti ágak integrálására a magyar művésztelepi gyakorlatba. A meghívott alkotók a képzőművészeti műfajok szélesebb skáláján dolgoznak a festészettől az installáció művészeten keresztül a különböző új-médiumok használatáig.  A művésztelep célja az is, hogy ne csak a szűk szakmai közönség érdeklődését keltse fel, hanem művészeti produktumai a nagyobb nyilvánosság számára is elérhető, könnyebben befogadható és izgalmas legyen.

Meghívott művészek: EIKE Berg, Kolozsvár Csenge, Komoróczky Tamás, Lendvai Ádám, Szabics Ágnes, Várnai Gyula.

Az idei év újdonsága, hogy a telepzáró kiállítás egyúttal a Miskolci Galéria Nagy Kunszt múzeumpedagógiai kezdeményezésének soron következő őszi kiállításával lesz azonos, azaz a meghívott művészek tevékenységét közvetlenül beépítjük a miskolci múzeumpedagógiai programba. A nyáron itt dolgozó művészeket ősszel újra meghívjuk, hogy vegyenek részt az iskolásokkal, a gyerekekkel a kiállítótérben folyó kreatív munkában.
Akárcsak az elmúlt években, a telepzáró miskolci kiállítás anyagát Budapesten is készülünk bemutatni (korábban – s reményeink szerint idén is – ennek helyszíne a Bartók 32 Galéria).

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés