2026. 07. 16. csütörtök

Valter

1 EUR 361 HUF
1 GBP 425 HUF
Kezdőlap » Hírek » Kék-Hírek » Csaknem 400 ezret akart spórolni egy 1-essel
9897-csaknem-400-ezret

Csaknem 400 ezret akart spórolni egy 1-essel

Trükközni próbált a vásárló – lebukott
Vélhetően meg akarta spórolni az Áfa befizetést az a férfi, aki a kilométeróra állásának manipulálásával próbálta meg öregbíteni motorját. A jászberényi vásárló először a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Vám- és Pénzügyőri Igazgatóságán szerette volna regisztráltatni újonnan vett motorját.

 

Miután itt kiderült számára, hogy az általa vásárolt BMW után nem csak regisztrációs adót, de Áfát is kell fizetnie, a kérelmet visszavonta. Egerben próbálkozott újra. Ekkor azonban a kérvényben már nem 2880-as kilométeróra állás állt, hanem – az áfa mentesség miatt – 12880. Adócsalás bűntett és magánokirat-hamisítás miatt tettek feljelentést a NAV pénzügyi nyomozóihoz a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei.

A hatályos törvények szerint újnak számít minden olyan autó vagy motor, amely legfeljebb 6000 kilométer futott vagy amelynek az első külföldi forgalomba helyezésének időpontja nem haladja meg a 6 hónapot. Az újnak számító járművek után – behozatal esetén – nem csak regisztrációs adót, de az áfát is meg kell fizetnie a vásárlónak. Vélhetően ezzel már csak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Vám- és Pénzügyőri Igazgatóságán szembesült az a jászberényi férfi, aki újonnan vásárolt motorját szerette volna beregisztráltatni. Ekkor még 2880-as kilométeróra állás állt a kérvényben. Ezt a beadványát azonban nem sokkal később visszavonta. A Heves Megyei Vám- és Pénzügyőri Igazgatóságon próbálkozott újra. Ekkor azonban a kérvényben már az áfa mentességet biztosító 12880-as kilométeróra állás állt. Hamar fény derült a turpisságra. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei adócsalás bűntette és magánokirat-hamisítás miatt tettek feljelentést a nyomozó hatóságnál ismeretlen tettes ellen. A beadványokat ugyanis nem a vásárló, hanem egy általa meghatalmazott intézte. A motor után egyébként mintegy 370 ezer forint áfát kellett volna megfizetni.

A fotó a sargaangyal illusztrációja

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés