A Szerencsi Rendőrkapitányság nyomozást folytat ismeretlen tettessel szemben csalás vétség gyanúja miatt.
A rendelkezésre álló információk szerint egy szerencsi férfi még az elmúlt év végén kinézett magának a világhálón egy hirdetési portálon egy nagy értékű mobiltelefont. Az ott megadott e-mail címen több alkalommal is levelet váltott a telefon gazdájával, majd amikor megegyeztek, a megadott számlaszámra átutalta a készülék árát.
Csakhogy a telefon nem érkezett meg, így az ismert e-mail címen a férfi újra érdeklődött. Az üzenetekre néhány nap múlva azt a választ kapta az eladótól, hogy nem tartózkodott otthon, de már aznap reggel fel is adta a csomagot.
A postás azonban még mindig nem csengetett.
Ekkor újabb üzenetváltásra került sor. Az eladó állította, ő elküldte a készüléket és értetlenkedett, miért nem érkezett még meg. Azt is megígérte, hogy továbbítja a vevőnek a feladóvényt.
Azóta azonban sem a mobil, sem az igazolószelvény nem került a sértett birtokába.
Információs háttér:
Ajánlások internetes vásárláshoz
Érdemes óvatosnak lenni, ha a világhálón szeretnénk vásárolni.
– Legyünk körültekintőek, s legyen gyanús, ha az eladó nem adja meg a pontos nevét és elérhetőségét.
– Amennyiben telefonszámot is feltűntet, nem árt, ha azon keresztül is felvesszük vele a kapcsolatot. (Létezik-e egyáltalán az a szám, nem fiktív-e.)
– Feltűnő lehet az is, ha egy terméket a reális, vagy a bolti áránál jóval olcsóbban (feléért, negyedéért) kínálnak, amennyiben az újnak van titulálva.
– Amennyiben legális árverési oldalon licitálunk, vásárolunk, nézzük meg, hogy az eladó mennyi és milyen minősítést kapott előző vevőitől.
– Ne utaljunk át pénzt számlaszámra, ha az eladó tiszta üzletet akar, megegyezhetünk vele utánvételes küldeményben is, az sokkal biztonságosabb.
A Szerencsi Rendőrkapitányság tájékoztatása alapján
B-A-Z. MRFK Kommunikációs Iroda