Két év alatt 2119 esetben keresték fel az Európai Uniós forrásból, az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretében létrehozott Észak-alföldi Jogpont Hálózat Jász-Nagykun-Szolnok megyében található Jogpont irodáit a megye lakói személyesen, azaz ennyi ember kapott munkajogi, cégjogi és társadalombiztosítási kérdésekben jogi tanácsot. A mindenki számára ingyenesen elérhető jogi tanácsadást 7 nagy tapasztalattal rendelkező jogász, a megye 6 településén (Szolnokon 2 helyszínen), közel 1600 ügyfélfogadási óra leforgása alatt biztosította. A Jogpont Hálózatnak Jász-Nagykun-Szolnok megye alábbi településein vannak irodái: Jászberény, Karcag, Martfű, Tiszaföldvár, Kunszentmárton és Szolnok.
Az országos projekt közel 2 éves működése alatt országosan 45 737 esetben vették igénybe a szolgáltatást, ahol a jogi tanácsadáson túl az egyes okiratok értelmezésében és egyes, egyszerűbb okiratok szerkesztésében is segítségére voltak az ügyfeleknek a jogászok.
Az esetek túlnyomó többségében munkajogi kérdésekkel keresték fel a jogászokat.
A rendelkezésre álló adatok szerint a Jogpontokon az ügyfelek általában előzetesen tájékozódnak jogi helyzetük felől, még mielőtt jognyilatkozatot tennének, vagy eljárást kezdeményeznének. A Jogpont tehát az az első fórum, amelyet az ügyével az ügyfél felkeres: ott tájékozódik jogairól, kötelezettségeiről, a lehetséges eljárásokról. A Jogpontok támogatásával hozza meg az első fontos döntéseit: aláírja-e a munkaszerződést, elfogadja-e a munkaszerződés módosítást, milyen munkaviszony megszüntetési módot válasszon, igényét hogyan közölje a munkáltatóval, vagy milyen módon érvényesítse, stb.
Összességében a Jogpont Hálózat betölti azt a küldetést, amiért létrehozták, vagyis az állampolgárok jogtudatosabbá váljanak, illetve hogy jogilag tisztább helyzeteket teremtsen a munka világában.
A Jogpont Hálózatot létrehozó európai uniós pályázati támogatás 2010. december 31-el befejeződött. Az új rendszer kidolgozása jelenleg folyamatban van, a folytatáshoz elengedhetetlenül szükséges a támogatás további biztosítása, továbbra is európai uniós forrásból.
A Jogpont Hálózatot 2009. elején létrehozó érdekvédők (MSZOSZ, ÁFEOSZ, IPOSZ, KISOSZ, OKISZ) bíznak abban, hogy a jogsegélyszolgálat fejlesztésére mihamarabb kiírásra kerül a következő pályázati lehetőség, és nem csak hogy további két évig tudják majd azt változatlanul ingyenesen mindenki számára működtetni, de olyan fejlesztésekre is lehetőségük nyílhat, mint telefonos vagy elektronikus úton való jogi tanácsadás, vagy a jogági területek további bővítése.
A szolgáltatás folytatásáról a Jogpont Hálózat honlapján, a www.jogpont.hu honlapon vagy a 06-30-385-6048 telefonszámon lehet folyamatosan tájékozódni.”