2026. 05. 6. szerda

Frida, Ivett

1 EUR 363 HUF
1 GBP 420 HUF
Kezdőlap » Gazdaság » Pályázatok » Megújul a Kánya-patak medre
royal_magazin_PNG

Megújul a Kánya-patak medre

Nyert a Kánya patak medrének rekonstrukciójára benyújtott pályázat. A patakmeder rendbetételét szolgáló beruházás előreláthatólag jövő tavasszal kezdődhet el. Az Önkormányzat idén év elején nyújtott be pályázatot a Kánya patak medrének rekonstrukciójára.
A beruházás összköltsége 536 millió forint, amelyből 482 millió forint pályázati forrás. A fennmaradó, az összköltség 10%-át pedig az Önkormányzatnak kell biztosítania önerő formájában.  
A beruházás során teljesen új patakmedret alakítanak ki, amely fontos eleme a város csapadékvíz-elvezetési problémáinak megoldásában.
„Szomolya közigazgatási területétől kezdve 9 km hosszan, egy jelentős mederkotrási munka fog megvalósulni. Mezőkövesd belterületén 2,5 km hosszan pedig a régi Kánya patak medrének előgyártott betonelemekkel történő kimélyítése fog megtörténni a projekt révén. Ez az első eleme a csapadékvíz-elvezetési beruházásnak.  Ez a fejlesztés mérföldkőnek számít, hiszen ez teremti meg a lehetőségét annak, hogy a későbbiekben a Hór-patak vizének egy részét is át tudjuk vezetni a Kánya-patakba, így csökkenteni a Mezőkövesdre esetlegesen leselkedő csapadékvíz, vagy árvíz-veszélyt. A Kánya-patak medrének korszerűsítése azért vállt szükségessé, mert ezt a munkát legutoljára ezelőtt 1972-ben végezték el, s azóta jelentősen eliszaposodott ez a terület, a meder széleit feltöltötték, betúrták a patak egyes részeit. Ezt az állapotot kell tulajdonképpen helyreállítani a beruházás keretében.” – mondta el Vámos Zoltán alpolgármester.
A munka kezdetének várható időpontja 2011. márciusa, s előreláthatólag 2011 októberéig befejődik a beruházás.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés