A Lehet Más a Politika gazdasági törvények kiegészítésével újabb kiskapukat zárna be. Ezért a Korrupcióellenes Világnapon Schiffer András frakcióvezető két törvénymódosítást nyújtott be. Az egyik javaslat a cégek szétválása utáni felelősségvállalást szabályozza, míg a másik javaslat a közérdekű adatok közzétételének elmulasztását büntetné. A most benyújtott törvényjavaslatok illeszkednek ahhoz az antikorrupciós csomaghoz, amelyet az LMP még az országgyűlési választásokat megelőzően hirdetett meg, és amelyet kiemelten fontosnak tart a hétköznapok számos elemét átszövő korrupció visszaszorítására. A Transparency International most megjelent 2010-es Korrupció Érzékelési Indexük (CPI) szerint Magyarországon a korrupció megítélése rosszabb a régiós átlagnál, hazánk elmúlt évben négy helyet esett vissza a rangsorban. Most először Litvánia és Lengyelország is megelőzte Magyarországot. Hazánk esetében az üzleti szektor véleményét mérő mutatók romlottak jelentősen.
Meggyőződésünk, hogy a korrupció elleni leghatásosabb fegyver az átláthatóság. Az LMP elkötelezett abban, hogy az állami és önkormányzati szervek esetében is legyen kötelező a közérdekű adatok nyilvánossága. Így a pályázatok, a közpénzekre kötött szerződések esetében az állami és önkormányzati szervek kérés nélkül, záros időn belül legyenek kötelesek közzétenni kiírt pályázatokat és a megkötött szerződéseket.
A jelenleg hatályos közzétételi kötelezettségek megszegésének azonban nincsen semmilyen szankciója. Az LMP ezért azt kezdeményezi, hogy adott esetben börtönbüntetés is fenyegethesse azt a politikust, hivatalnokot, aki megszegi az állampolgárok felé fennálló tájékoztatási kötelezettségét.
Az LMP fontosnak tartja, hogy a kartellezésen kapott, a közigazgatási szabályokat súlyosan sértő cégeket zavarjuk el a közpénzek környékéről. Ma azonban a szétválási szabályok kiskaput jelentenek: a kartellező, megbírságolt cég szétválik, az egyik „örökli” a büntetéseket,míg a másik vígan halászik tovább a zavarosban. Az LMP most ezt a kiskaput csukja be.
Az LMP szerint mindenkinek – kormánynak és ellenzéknek – egyaránt érdeke a korrupció elleni hatékony fellépés, mert csak az kormányzati és üzleti szektor átlátható működése állíthatja helyre azt a közbizalmat, amely nélkül a Magyarországot nem lehet tartós fejlődési pályára állítani.