Második alkalommal szervezte meg a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság és Miskolci Egyetem a „Propaganda – Kommunikációs Konferenciát”.
A november 25-én a Miskolci Egyetemen megtartott szakmai program a kommunikációval foglalkozó szakembereknek nyújtott olyan továbbképzési lehetőséget, illetve szakmai fórumot, amely a térségben hiánypótló kezdeményezéssé tette és teszi a hagyományteremtő konferenciát.
A II. „PRopaganda” – Kommunikációs Konferencián az Országos Rendőr-főkapitányság, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, az Országos Mentőszolgálat, a Budapesti Rendőr-főkapitányság és a „Több, mint legenda…” Közhasznú Alapítvány közismert szóvivői tartottak színvonalas előadásokat.
A tanácskozáson a különböző közintézmények, önkormányzatok, vállalatok sajtóreferensei, vezetői, a média munkatársai, illetve a téma iránt érdeklődést mutató egyetemi hallgatók vettek részt. Az elhangzott előadások alkalmat nyújtottak arra, hogy párbeszéd alakuljon ki az azonos szakterületen tevékenykedő, de más-más érdekeltségű partnerek között, mintegy egymástól tanulva a minél tökéletesebb tájékoztatásért.
A II. „PRopaganda” Kommunikációs Konferencia fővédnökei dr. Vereckei Csaba r. dandártábornok a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője és Prof. Dr. Patkó Gyula a Miskolci Egyetem rektora.
Információs háttér:
A II. „PRopganda Kommunikációs Konferencián” elhangzott prezentációk és előadóik:
Dobson Tibor tü. ezredes Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság: „Kríziskommunikáció”
Tímár Zoltán, az Országos Rendőr-főkapitányság Szóvivő Irodájának vezetője: „A kommunikáció krízisei”
Rózsa Edit, „Több, mint legenda…” Közhasznú Alapítvány: Legenda és hagyomány, avagy kommunikáció békaperspektívából
Tafferner Éva, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője: „Hogyan működik Magyarország legnagyobb hírgyára”
Györfi Pál, az Országos Mentőszolgálat sajtóreferense: „A központosított kommunikáció tapasztalatai”
B-A-Z. MRFK: Kommunikációs Iroda