Az IPOSZ-t alkotó 238 ipartestületbe és szakmai szövetségbe tömörülő közel 50 ezer családi-, mikro-, kis- és középvállalkozás 200 ezer alkalmazottat is foglalkoztat. A kisvállalkozások versenyképes működéséhez szükséges, hogy a korszerű, gyors és megbízható információ áramlás napi gyakorlattá váljon.
Az IPOSZ 2007-2011. közötti programjának megfelelően folytatja a szövetség szolgáltató rendszerének bővítését, jelenleg a pénzügyi szolgáltató hálózat kiépítésével.
Az új kormány gazdaságpolitikájának középpontjában a kkv szektor megerősítése, teljesítményének növelése áll, melyben az IPOSZ partner. E cél eléréséhez az egyik legfontosabb, a pénzügyi forrásokhoz való akadálytalan hozzájutás.
Jelenleg 900 ezer kétes hitel van a vállalkozóknál és a lakosságnál, és ezen hitelfelvevők felkerültek a BAR listára. Probléma, hogy az EU által 2007-2013 között rendelkezésre álló forrás 8042,79 milliárd forintból már csak mint szabad forrás 1951,09 milliárd forint maradt. Az EU forrásokból a kkv-k mindössze 10%-ot nyertek el (fontos: a statisztika ennél nagyobb számot tart nyilván, de az elnyert pályázatok darabszáma nem az összeg nagysága)
Az IPOSZ nem tudomásul véve, de a bankokkal való kénytelen együttélés miatt segíteni akar a hitelezési probléma megoldásában.
E célból hitelképes vállalkozóknak jól előkészített pályázatokkal segít kiválasztott pénzügyi tanácsadó cégeken keresztül, akik felkészültek a jelenleg áttekinthetetlen forráshalmazból. Ez a rendszer az ipartestületek bevonásával nem csak az ipartestületi tagoknak, hanem minden magyar kkv-knak rendelkezésére áll, áttekinthető, korrekt pénzügyi alapon.
E szolgáltatói rendszerrel az IPOSZ áttörést vár a lelassult hitelezés ügyében.