A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság közveszéllyel fenyegetés gyanúja miatt folytat eljárást, mivel csütörtökön este egy ismeretlen személy telefonon bejelentést tett a kapitányságra, mely szerint a közeli vegyi üzem egyik kapujánál bombát helyeztek el. A rendőrség a közveszéllyel fenyegető bejelentését követően haladéktalanul megkezdte a bombakutatást és a hozzá kapcsolódó szükséges intézkedéseket megtette. A kutatás idejére a 26 számú főút érintett szakaszát az un. ipari útra terelték át.
A területet a bejelentést követően rövid időn belül a rendőrség átvizsgálta, mely során robbanóeszközt nem találtak. Az ügyben az egyelőre ismeretlen kilétű személy azonosságának megállapítására a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság közveszéllyel fenyegetés gyanúja miatt büntetőeljárást indított.
A rendőrség felhívja a figyelmet a közveszéllyel fenyegető kártérítési felelősségére arra, hogy ezen személyt a felmerült költségek és károk vonatkozásában megtérítési kötelezettség terheli!
Az okozott károk megfizetésére számíthat a közeljövőben az a nő is, aki miskolcon a közelmúltban egy egészségügyi intézménybe telefonált be, hogy az általa meghatározott személygépkocsiban, amely éppen a kórház felé tart bomba van. A helyszínre irányított járőrök és bombakutatók tüzetesen átvizsgálták a járművet, amely negatív eredménnyel zárult. A rendelkezésre álló adatok szerint az asszony egy családi vita miatt akart ily módon bosszút állni hozzátartozóján. A tettessel szemben a Miskolci Rendőrkapitányságon közveszéllyel fenyegetés miatt folyik eljárás.
Információs háttér:
A Büntető Törvénykönyv – Közveszéllyel fenyegetés: „270/A. § (1) Aki más előtt olyan, a köznyugalom megzavarására alkalmas valótlan tényt állít, hogy közveszéllyel járó esemény bekövetkezése fenyeget, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben írt bűncselekményt radioaktív anyaggal fenyegetve követik el.
(3) A büntetés az (1) bekezdés esetén három évig, a (2) bekezdés esetén öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a közveszéllyel fenyegetés a köznyugalmat súlyosan megzavarta.”
A kazincbarcikai-, valamint a Miskolci Rendőrkapitányságok tájékoztatása alapján: B-A-Z. MRFK Kommunikációs Iroda.