2026. 06. 14. vasárnap

Vazul

1 EUR 353 HUF
1 GBP 409 HUF
Kezdőlap » Hírek » Hírek » Több millió forintot fizetne egyénenként a Mal Zrt. a katasztrófa áldozatainak
royal_magazin_PNG

Több millió forintot fizetne egyénenként a Mal Zrt. a katasztrófa áldozatainak

Több millió forintot fizetne egyénenként a Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. azoknak a hozzátartozóknak, akik elveszették rokonaikat a katasztrófában, Kolontáron – erről állapodott meg a timföldgyár és a károsultak jogi képviselője Devecserben tartott peren kívüli egyeztetésen, de kifizetésekhez a céget felügyelő kormánybiztos hozzájárulása is szükséges. Magyar György ügyvéd, aki elmondása szerint a kilenc áldozatból nyolc család érdekeit is képviseli, az egyeztetést követően újságírókkal közölte: a Mal Zrt. saját vagyonából, kártérítési előlegként azonnal fizessen több millió forintot az áldozatok hozzátartozóinak. Ez az összeg független legyen a Mal Zrt. által már korábban tett, összesen 1,5 milliárd, öt éven át 300 millió forinttal fizetendő felajánlásától – tette hozzá Magyar György. Ruttner György, a Mal Zrt. jogi képviselője erre úgy reagált, a cég hajlandó fizetni, de a pénzt támogatásként, fájdalmuk enyhítéseként juttatnák el a legsúlyosabb károsultaknak. Érdemi választ későbbre ígért, tekintettel arra, hogy ehhez Bakondi György katasztrófavédelmi kormánybiztos hozzájárulása, valamint a jogi helyzet tisztázása is szükséges. Megjegyezte, meg kell vizsgálni, hogy valóban az áldozatok hozzátartozói és ne illetéktelenek juthassanak hozzá ehhez az összeghez, és amennyiben ez rendeződik, még októberben megérkezhet számlájukra a pénz.
Az MTI kérdésére, hogy konkréten hány millió forintot kaphatnak a hozzátartozók, Magyar György úgy válaszolt: ez az összeg egyénenként változhat, de, mint fogalmazott, nincs jelentősége, mert kártérítési előlegről van szó, ugyanis ők annak tekintik. Kategóriákat állítottak fel, így elsőként az a család kaphatja meg a pénzt, amely a katasztrófában elveszítette 14 hónapos gyermekét, hároméves gyermekük pedig életveszélyesen megsérült.
Mivel a Mal Zrt.-nek minden 10 millió forint feletti kifizetést és vállalást a kormánybiztossal jóvá kell hagyatnia, a károsultak jogi képviselői úgy számolnak, az általuk képviselt nyolc áldozat 27 hozzátartozójának összesen közel 300 millió forint kártérítési előleget fizettethetnek ki. Ruttner György erre a felvetésre az MTI tudósítójának annyit mondott, „nem kell a földtől elrugaszkodni”.
Magyar György elmondása szerint a kilenc kolontári áldozatból azért csak nyolcat képviselnek, mert az egyik család hozzátartozói között vita van a képviseleti meghatalmazással kapcsolatban. A peren kívüli egyeztetés a jövő héten várhatóan Budapesten folytatódik – mondták a találkozó végén az ügyvédek, akik abban is megállapodtak, hogy a súlyosan megsérült emberek kártérítési előlegéről, vagy támogatásáról is próbálnak egyezségre jutni.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

142657

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés