2024. 11. 24. vasárnap

Emma
1 EUR 411 HUF
1 GBP 494 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Tantárgy- és kurzusfelvétel a tanárok jellemzése alapján!

Tantárgy- és kurzusfelvétel a tanárok jellemzése alapján!

Már mindenki számára elérhető a felsőoktatási tanárok teljesítményének visszajelzései

A tavasszal indult magyar fejlesztésű weboldal segítségével minden felsőoktatási hallgatónak lehetősége van jellemzést olvasnia saját és más intézmények tanárairól is. Mivel minden félévben új kurzusok és tantárgyak felvételét követeli meg a mintatanterv, ezért a főiskolán, egyetemen tanuló diákok a MarkMyProfessor honlapján szerezhetnek információt új oktatóik felkészültségéről, előadásmódjáról.

A felsőoktatás hiányos szegletét hivatott pótolni az a weboldal, amely különböző kritériumok alapján rangsorolja a felsőoktatásban oktató tanárokat. Hazánkban még gyermekcipőben jár az a fajta visszacsatolási módszer, legyen pozitív vagy negatív, ami hozzásegíthetné a tanulókat kiválasztani a számukra legmegfelelőbb tanárt és első kézből származó információkat nyújtana az oktatóknak annak érdekében, hogy tovább fejleszthessék tanítási módszereiket.

Jelenleg szinte minden főiskolán és egyetemen létezik valamiféle visszacsatolási rendszer, ám a végeredményeket legtöbbször nem teszik nyilvánossá a tanulók számára, illetve gyakran előfordul, hogy csak formalitásból válaszoltatják meg a kérdéseket, ezért az efféle rendszerek eredményei csak bizonyos esetekben közelítenek a valósághoz. Ezzel szemben egy úttörő weboldal, a MarkMyProfessor.com áthidalta a problémát, ugyanis közvetlenül a tanulóktól kapott adatok alapján minősíti az oktatókat. Pontosabban maguk a tanulók szolgáltatnak információt saját tapasztalataik alapján, amelyre oktatójuknak is lehetősége van azonnal reflektálni, amennyiben nem értenek egyet az állításokkal.

A diákok felkészültség, segítőkészség, előadásmód, a követelmények teljesíthetősége és a tárgy hasznossága szerint osztályozhatják oktatóikat. Az adatok bekerülnek egy algoritmusba, melyből az oktatók értékelésébe csak a felkészültséget, a segítőkészséget és az előadásmódot számítják bele. A követelmények teljesíthetősége a tárgy sikeres elvégzésének nehézségét mutatja, így egy könnyebb tárgy oktatója jobb osztályzatot kaphat, ezért nem került az átlagszámításba. A tantárgy hasznossága pedig magáról a tantárgy gyakorlati alkalmazásának lehetőségeiről árulkodik.

,,Szeretem az új és hasznos ötleteket, amelyek segítik a fiatalokat pályafutásuk során. Úgy gondolom, hogy ilyen felfogással tudjuk együtt felépíteni a következő generáció jövőjét és megkönnyíteni a saját életünket. Ha valami hiányzik, alkosd meg, ne várj arra, hogy más tegye meg helyetted. Remélem én is hasznát veszem ennek a rendszernek BKF – Fotográfia szakán, bár hozzá kell tennem, hogy ez egy igen speciális szak, ahol ritkán válogathat a tanuló az oktatói között.” – nyilatkozta az újdonsült felsőoktatási hallgató, Debreczeni Zita.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Mindenhol szükség van tanárokra!
Kétség nem fér ahhoz, hogy az oktatás és vele együtt a tanárok helyzete és megítélése volt már jobb is az elmúlt évtizedekben, viszont ez nem jelenti …

További cikkek

Üdv a pénzügy világában!
Az iskolás évek alatt sokan abszolút távol érezzük magunktól a matematikával összefüggő tantárgyakat, aztán a felnőtt életünkben mégis pénzügyekkel, s…

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp