Itt rendezték meg ugyanis ma a „Szívsz vagy élsz” elnevezésű programot, és a tüdőnk egészségét szimbolizálandó kék lufikkal volt feldíszítve a az épület!
A XII. Coca Cola Női Mozgásfesztivál volt, de ez volt az első alkalom, hogy ehhez a rendezvényhez csatlakozott a Magyar Rákellenes Liga és a Magyar Tüdőgyógyász Társaság „Szívsz vagy élsz” dohányzásleszokást segítő programja!
A sport az egészséges élet része kell, hogy legyen! Az egészséges élethez viszont elengedhetetlen a tiszta levegő, az egészséges tüdő.
A dohányzásról nem lehet leszoktatni senkit aki nem akar maga is leszokni, ezért hívjuk a programot dohányzás leszokást segítőnek.
A közös rendezvényen több mint 6000 ember 73 féle mozgásformát 7 szakmai előadást hallgatott meg és 10 féle egészség szűrést próbált ki!
A legvállalkozóbb kedvűek Katus Attilával vonatozhatták körbe a Millenárist!
A Magyar Rákellenes Liga elnöke Prof. Dr. Simon Tamás és a Magyar Tüdőgyógyász Társaság elnöke Dr. Kovács Gábor közösen értékelték a nap eseményeit. Mindketten egyetértettek abban, hogy nem lehet elégszer felhívni az emberek figyelmét arra a tényre, hogy a dohányzás következményeként 19 percenként meghal egy ember Magyarországon! Naponta mintegy 77, évente pedig 28000 embert veszítünk el hazánkban, akiknek halála összefüggésbe hozható a dohányzással!
Köztudott, hogy a rendszeresen dohányzó emberek felének halálát – mintegy 650 millió ember – a rossz szokása okozza. Riasztó az a tény is, hogy emberek százezreinek halálát okozza az úgynevezett passzív dohányzás, még akkor is, ha ők maguk életükben soha egy szál cigarettát sem szívtak el. A dohányzás világszerte a második fő halálok. Annak abbahagyása az egyik legfontosabb lépés, amelyet megtehet egy dohányos annak érdekében, hogy megőrizze vagy visszanyerje az egészségét.
A dohányzás prevalenciája nagyon magas a fiatalok körében. Egy nemrégiben kiadott WHO- tanulmány szerint a 15 éves fiúk 27,4%-a dohányzik legalább heti rendszerességgel (ami az elmúlt 4 évben 3,4%-os növekedést jelent), a 15 éves lányoknak pedig a 18,5%-a dohányzik legalább hetente. A fiatalok több mint 70 százaléka úgy nyilatkozott, hogy megkísérelte a leszokást, de csupán 19 százaléknak sikerült egy éves, vagy annál hosszabb időszakot füstmentesen eltölteni.
Éppen ezért a dohányzás megelőzése illetve a dohányosoknak újabb és újabb esélyt és segítséget adni a leszokáshoz, nem teljesen hiábavaló és nem lehetetlen feladat.
Céljaink eléréséhez szükségünk van az Ön segítségére is, kérjük támogassa kampányunkat. Tegyünk együtt a dohányfüst mentes jövőért!
Szakmai Előadók:
Dr. Kovács Gábor, tüdőgyógyász
Dohányzás a tüdőrák előszobája
Prof. dr. Simon Tamás,
a Magyar Rákellenes Liga elnöke
A rászokás megelőzése, mondj nemet
Dr. Vajer Péter, családorvos
Dohányzás leszokás orvosi támogatással
Prof. dr. Czeizel Endre, genetikus
Örökléstan a dohányzó kismamáknak
Dr. Urbán Róbert, pszichológus
Miért gyújtunk rá mégis
Dr. Pavlik Gábor, sportorvos
Sport vagy cigaretta
Dr. Liszkay Gabriella, onkológus bőrgyógyász
Szépségünk ellensége a cigaretta címmel tartottak előadást.
A komoly előadásokat színes szórakoztató programokkal színesítettük. A remek hangulatot Szandi, Karda Bea, Caramell és a Fiesta zenés produkciója biztosította.