Elkezdték gyökerestől kiszedni a nádat az Uraj patakból, így – ígéretükkel ellentétben – nem zárták el az utat a közúti forgalom elől a településrész lakói. A helyiek azért akartak ilyen módszerhez folyamodni, mert a patakmeder már egy kisebb zápor vizét sem tudta elvezetni, az elmúlt fél évben ötször öntötte el a lakásokat a víz. A takarítási költségek egyelőre a várost terhelik, mert az ÉKÖVIZIG-nek, mint tulajdonosnak nincs anyagi forrása a munkákra.
Idén már ötször, legutóbb egy hete öntötte el a mélyebben fekvő lakásokat az Uraj patak. A helyieknél ekkor fogyott el végleg a türelem. Közterületi demonstrációt szerveztek, mert úgy gondolták, máshogy nem tudják ráirányítani a figyelmet az 1994 óta fennálló patakmeder problémára.
Az útlezárás végül elmaradt, mert az utolsó pillanatban megszületett a megállapodás, a Vízmű Kft. emberei és munkagépei elkezdték a medertisztítást.
– Ami a legnagyobb lényeg, hogy a lakások mennek tönkre. Nem is, hogy kilép a patak a medréből, azt még elviselné az ember, csak az a legnagyobb problémánk, hogy ezáltal fertőzésveszély lép fel és még jobban tönkremegy a lakások állapota.– emelte ki Bódi Róbert, helyi lakos
Tartó Lajos, a településrész önkormányzati képviselője meg se tudja már számolni, hogy 1994 óta hány levelet írt az ÉKÖVIZIG-nek, mint tulajdonosnak, a patakmeder állapota miatt. A vállalat legutóbbi levelében az állt: sem anyagi, sem személyi kapacitásuk nincs a probléma orvoslására.
– Némileg megnyugtató, hogy nem csak tüneti kezelésre került most sor, hanem gyökerestől szedik ki az aljnövényzetet. Ám ehhez kellett az ÉKÖVIZIG hozzájárulása. Eddig ugyanis az volt az akadály, hogy a tulajdonos nem járult hozzá még ahhoz sem, hogy ózdi vállalkozással csináltassuk meg. – fűzte hozzá Tartó Lajos, a terület képviselője.
A medertisztítás költségei jelenleg a város költségvetését terhelik, hogy az ÉKÖVIZIG mikor fizetik ki a munkát, arra most nem lehet határozott választ adni. A nádat viszont haladéktalanul ki kell szedni a mederből, mert csökkenti a víz lefolyását, természetes duzzasztó hatást gyakorolva ezzel.
A kiszedett növényzet néhány napig a meder szélén marad. Kiszáradása után pedig a Gál-völgye úti hulladéklerakóba szállítják azokat,- írja az ozd.hu