2026. 06. 13. szombat

Antal, Anett

1 EUR 353 HUF
1 GBP 409 HUF
Kezdőlap » Hírek » Kék-Hírek » Besült a trükk – Elfogták a hangácsi trükkös tolvajokat
royal_magazin_PNG

Besült a trükk – Elfogták a hangácsi trükkös tolvajokat

Több mint egy millió forintot loptak el egy nyugdíjastól azok a trükkös tolvajok, akiket a rendőrség rövid nyomozás és adatgyűjtést követen elfogott.
Egy hangácsi nyugdíjas házaspár ajtaján két férfi kopogtatott augusztus 21-én, mondván, ők egy áramszolgáltató munkatársai és hivatalos ügyet jöttek intézni. A hívatlan vendégek elmondták, hogy a családnak 10 000 forint túlfizetése van, de nincs náluk csak 20 000 forintos bankjegy. A pénz felváltása közben kialakult diskurzus elegendő idő volt ahhoz, hogy kellőképpen megtévesszék és eltereljék az idős házaspár figyelmét, s miután egyikük egy pohár vizet kért, sietősen távoztak, hiszen harmadik társuk az autóban várakozott.
A házaspár a furcsa idegenek távozása után fedezte fel, hogy hiányzik a kredencben tárolt több mint egy millió forintjuk. A sértettek idejében értesítették a rendőrséget, így az Edelényi Rendőrkapitányság nyomozóinak a helyszínen végzett információ és adatgyűjtésének eredményeként a járőrök Monaj községnél elfogták a bűncselekménnyel megalapozottan gyanúsítható sajóbábonyi férfiakat.
Az Edelényi Rendőrkapitányság nagyobb értékre elkövetett lopás bűntettének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a három sajóbábonyi férfival szemben.

Figyelem: trükkös lopások!

Az utóbbi nem egyszer fordult elő, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megyében trükkös tolvajok tévesztették meg főleg idős áldozataikat.

Van ellenük megoldás!

A rendőrség felhívja az érintettek, főleg egyedülálló idős emberek figyelmét, hogy a magukat hivatalos személyeknek kiadóktól minden esetben kérjenek igazolványt! Továbbá alkalmi vendégeiket soha ne hagyják felügyelet nélkül!

További jó tanácsok:

* A magukat hivatalos személynek kiadó emberekről kérjék el az igazolványukat, esetleg telefonon hívják fel az őket kiküldő szervezetet, intézményt személyazonosítás céljából!
* Lehetőség szerint kerítésen át (bezárt kapuk, s kulccsal zárt lakás ajtók mellett) kérdezzék meg az Önökhöz becsengetőket jövetelük céljáról, és mielőtt beengednék őket bizonyosodjanak meg állításuk valódiságáról!
* Bármilyen gyanús körülmény esetén azonnal értesítsék a rendőrséget az ismert 107-es vagy 112-es telefonszámon!
* Amennyiben a média hírcsatornáin keresztül értesülnek az úgynevezett trükkös tolvajok tevékenységéről, értesítsék és figyelmeztessék szomszédjaikat, ismerőseiket!

Összegzett tapasztalatok:

A bűnelkövetők különböző kitalált történettel jutnak be a sértettek lakásába, ahol az ott lakók figyelmét elterelve értékeit, de elsősorban készpénzüket tulajdonítják el. A tettesek (2-3 személy) általában a következő fals történetekkel keresik fel kiszemelt áldozataikat:

* Tartoznak az ott lakó egyik rokonának, és a kölcsönt szeretnék visszafizetni,
* Zöldséget, szenet, fát árulnak,
* Vasat, hulladékot, papírt vásárolnak,
* Nyugdíjfolyósító Intézettől eseti nyugdíjat hoztak.  
* Valamilyen szolgáltató munkatársai.

Az elkövetők a legtöbb alkalommal arra kérik az érintetteteket, hogy a náluk lévő 20 000 forintos bankjegyet váltsák fel. A váltópénz előkeresése alkalmával kifigyelik, hogy áldozatuk hol tartja a pénzét, majd egyikük egy pohár vizet kér, vagy más indokkal a lakás/kert egy távolabbi pontjára csalják az áldozatukat, s miközben elterelik a figyelmét, a másik elkövető eltulajdonítja a tulajdonos értékeit, készpénzét.

Válasz trükkök: Ha rosszullétre hivatkozva idegenek vizet kérnek, ajánlják fel, hogy értesítik a mentőszolgálatot. Ha készpénzt akarnak Önökkel felváltatni, javasolják a legközelebbi pénztárgéppel rendelkező üzletet.

Megtévesztő praktikák és azok megelőzése:

Álhivatal: A trükkös tolvajok többek között hivatalnoknak adják ki magukat, közüzemi szolgáltatást ellátó cég (víz-, áram-, gázszolgáltató, stb.) képviselőjeként mutatkoznak be. Legtöbbször azt állítják, hogy túlfizetés keletkezett, ezért a visszajáró pénzt hozták ki, mely általában 20.000 Ft-os bankjegy. A pénz felváltását kérik és az alkalmat kihasználva, lopják meg a gyanútlan tulajdonosokat.

Megelőzés: Minden esetben kérje a munkáltató által kiállított arcképes igazolványt. (Aki valóban Önt keresi, ezt természetesnek veszi, s nem sértődik meg.)

Álrosszullét: A lakásba különböző ürüggyel bekéredzkedő idegenek, általában rosszullétet színlelve, pohár vizet, gyógyszert kérnek.

Megelőzés: Ilyen esetben se engedje be a lakásba az idegeneket; vigye ki a vizet, vagy súlyos esetben hívja a mentőt, illetve a rendőrséget.

Álpénzváltás: Amennyiben pénzváltási szándékkal keresik fel önt, akkor se legyen gyanútlan.

Megelőzés: Küldje el őket a postára, boltba és semmi esetre se engedje, hogy belépjenek a lakásába!

Álfelvásárlás: Felvásárlóként is sokan járják a településeket. Általában ruhaneműt, háztartási eszközöket, ékszert vagy tűzifát árulnak, esetleg hulladék-vasat vásárolnak fel.

Megelőzés: Legyen bizalmatlan és óvatos minden olyan személlyel szemben, aki rámenős, és be akar jutni az otthonába!

Álbefektetés: A csalások elkövetői különböző történeteket előadva próbálnak pénzt kiszedni a tapasztalatlan, hiszékeny leginkább idős emberektől, akik előnyös befektetést ajánlanak, vagy magas kamatot ígérve kérnek kölcsönt.

Megelőzés: Az ilyen bűncselekmények elkerülése érdekében csak biztos és ismert pénzintézetekre bízzák a pénzüket! Képviselőiket csak előzetes időpont egyeztetés alapján fogadják.

Figyelem!

Ha mégis megtörtént a lopás, az elkövető által használt tárgyakat ne dobja ki, ne mossa, vagy törölje el, mert ezek nagy segítséget jelentenek a későbbi nyomozásban! Ha idegen autó tűnik fel a környéken, írja fel a rendszámát, jegyezze meg lényeges tulajdonságait például a színét, típusát.

Az Edelényi Rendőrkapitányság tájékoztatása alapján: MRFK Kommunikációs Iroda

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

142657

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés