2026. 05. 1. péntek

Fülöp, Jakab

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Technika » Mit jelent ma a GMK?
5562-mit-jelent-ma-a-gmk

Mit jelent ma a GMK?

Gerlóczy Márton író blogot indított a Kutatók Éjszakája 2010 honlapján. Az ország egyik legjelentősebb kutatás-fejlesztéssel foglalkozó, nagyközönség számára nyitott eseménysorozatának oldalán szeptember végéig vezeti netnaplóját, melyben hétköznapi tudomány keveredik irodalommal, beavatatlanok rácsodálkozása kutatóportrékkal. GMK, azaz Gerlóczy Marci Kutat.

Gerlóczy Márton blogger GMK névre keresztelt blogjában a Kutatók Éjszakája megújult honlapján gyakorta frissülő, szórakoztató posztokkal várja az odalátogatókat. Gerlóczy Márton 2003 májusában jelentkezett első könyvével, az Igazolt hiányzással, tavaly pedig negyedik kötete jelent meg a Csemegepultos naplója címen. Kreatív energiáit most a Kutatók Éjszakája projekt szolgálatába állítja.

Az író a Kutatók Éjszakájáról: „Engedjük közelebb magunkhoz a kutatókat, hogy ők is közelebb engedhessenek minket. Tanuljuk meg, hogy megérteni és megismerni jó. Hogy az egyes találmányok, újdonságok, vagy éppen hétköznapiságuk miatt észrevehetetlenül egyszerűnek tűnő dolgok mögött milyen elgondolás, elkötelezettség, tudás áll. Hogy ezt a tudást nem birtokolni a legnagyobb öröm. Megszerezni, bejárni az útját, magabiztosan lépkedni előre a bizonytalan és végtelen térben. Elveszni az időben. Szomjazni és szomjat oltani. Nem kell Einstein-nek lenni, hogy sikeres kutatói pályát fussunk be. Ezt megtudhatjuk majd azoktól a kutatóktól, akik idén szeptemberben is közénk vegyülnek.”

 

A Kutatók Éjszakája szeptember 24-i különleges, tudományos éjjelére már csak két hónapot kell várni – addig is szemezgesse mindenki rendszeresen a GMK blogot!

 

http://kutatokejszakaja.hu/2010/blog/

http://www.gerloczymarton.hu/

 

 

Kutatók Éjszakája 2010

Az Európai Bizottság támogatásával megvalósuló, egész napos fesztivál-jellegű esemény célja a tudomány, a tudományos eredmények és a kutatói életpálya népszerűsítése, közérthetően. A Kutatók Éjszakáján bárki bepillantást nyerhet a kutatók titokzatosnak tűnő munkájába egy tudományos, ám mégis könnyed éjszakán, ahol minden korosztály megtalálja a neki megfelelő programot. Az eseménysorozatot partnereivel karöltve immár ötödször rendezi meg a Tempus Közalapítvány, és idén a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvány is társszervezője az eseménynek. Idén 22 intézmény* programjaira több mint negyvenezer látogatót várnak a szervezők 21 városban.

Mottó: „Nem vagyok különösebben tehetséges, csak szenvedélyesen kíváncsi.” (Einstein)

www.kutatokejszakaja.hu

http://www.facebook.com/kutatokejszakaja

 

További információ:

Hering Orsolya

Kutatók Éjszakája sajtómunkatárs

TEMPUS Közalapítvány

Budapest, IX., Lónyay u. 31.

Tel: 237-1300/131-es mellék

Mobil: 06-20/589-6273

orsolya.hering@tpf.hu

www.tka.hu

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés