Július 1-jétől részben megújult felsővezetés lépett hivatalba a Miskolci Egyetemen. Tavasszal ismét megpályázta a rektori címet prof. Dr. Patkó Gyula, az egyetem eddigi rektora, aki az elmúlt négy év gyakorlatához hasonlóan terveiben is a minőségre, a stabilitásra, a fejlesztésekre és mindezeken keresztül a Miskolci Egyetem presztízsének erősítésére törekszik. A régi-új rektor és az egyetem újonnan választott vezetése a sikeresség érdekében a stabilitásra, a kiszámíthatóságra és a folytonosságra törekszik a jövőben is az intézmény, a hallgatók és az itt dolgozók érdekeinek megfelelően egyaránt. Nézetük szerint a minőség mindennek az alapja.
A következő években a hangsúlyt az oktatás minőségének három pillérére helyezik, ezek a hallgatók, az oktatók és az infrastruktúra. Húsz évvel ezelőtt a felsőoktatásban tanulók száma a korosztály 8 százaléka volt, ma ez az arány meghaladja a 40 százalékot. A felsőoktatás elmozdult a tömegoktatás irányába, ezért is kell figyelemmel lenni a tehetséggondozásra.
A Miskolci Egyetem fejlesztésére és vezetésére vonatkozó rektori elképzelések kialakításakor az egyetem küldetéséből, a régióban elfoglalt meghatározó szerepéből és a módosított felsőoktatási törvény szellemiségéből kiindulva alapvető feladat az elkezdett „Bologna-folyamat” kiteljesítése, miként az infrastruktúra- és oktatási fejlesztések is. Ezekre a nagyszabású változtatásokra mint¬egy 10,5 milliárd forint áll rendelkezésre, melyet még kiegészíthetnek a folyamatban lévő további pályázatok. Egy alapvető átalakulási folyamat közepén tart a Miskolci Egyetem, a folyamatosságnak és kiszámíthatóságnak így fokozott szerepe van.
A tervek másik fontos pillére a beiskolázás. Bár az ide jelentkezők száma növekedett, a régióban érettségiző fiatalok közül sokan más régió felsőoktatási intézményeiben tanulnak tovább. A Miskolci Egyetem egyik előnye az, hogy egy Európa-szerte páratlan campuson helyezkedik el a csaknem minden tudományterületet művelő universitas. Fontos feladat még jobban megismertetni eredményeit, kuriózumait és a benne rejlő értékeket, lehetőségeket annak jegyében, hogy az egyetem megítélésében a legfontosabb mérce a színvonalas oktatás, kutatás legyen.
A rektori vezetés következő öt éve és a most belátható körülbelül egy évtized további fejlesztési folyamata, stratégiája az eddigi fejlődés szerves folytatása kell, hogy legyen – megtartva az előre mutató korszerű dolgokat, és elhagyva mindazokat, amelyeket az idő már meghaladott. Vannak területek, melyeken megújulásra van szükség. Ezt várja az egyetem vezetőitől a régió, a város, a megváltozott ipari, gazdasági környezet, és nem utolsó sorban az egyetem polgárai, akik dinamikusan fejlődő, perspektívát adó korszerű oktatási-kutatási környezetben szeretnének tevékenykedni.
Az elmúlt évekhez hasonlóan a jövőben is stratégiai fontosságú feladat egyebek mellett az egyetem kutatóegyetemi szerepének erősítése; az oktatás színvonalának további növelése; új, a piaci elvárásoknak megfelelő szakok és szakirányok indítása; a felnőttoktatás fejlesztése és a gazdálkodás hatékonyságának növelése.
Mindennek révén a Miskolci Egyetem vezetésének célja elérni, hogy az intézmény az Észak-magyarországi Régió felsőoktatási és felnőttképzési bázisintézményeként, a Miskolci Technopolisz, Nanopolisz forráspontjaként a tudomány és kultúra fellegvára, regionális tudáscentruma és így Magyarország elitképző egyetemeinek egyike legyen.
A Miskolci Egyetem vezetői július 1-jétől:
Prof. Dr. Patkó Gyula rektor
Prof. Dr. Stipta István általános rektorhelyettes
Prof. Dr. Dobróka Mihály tudományos és nemzetközi rektorhelyettes
Dr. Andrikné Prof. Dr. Hell Judit tanulmányi rektorhelyettes
Dr. Deák Csaba stratégiai és fejlesztési rektorhelyettes
Jámborné Dr. Róth Erika humánpolitikai igazgató
Széll Gábor gazdasági főigazgató
Kovács Viktor főtitkár