2025. 01. 23. csütörtök

Rajmund, Zelma
1 EUR 411 HUF
1 GBP 487 HUF
Kezdőlap » Közélet » Interjú » Háziorvos a sámánok között
Háziorvos a sámánok között

Háziorvos a sámánok között

Háziorvos a sámánok közöttŐszintén bevallom, nem tudtam, hogy a hajléktalanszállón orvosi felügyelet mellett élnek az emberek. Őszintén bevallom, nem tudtam, hogy Ő is azon orvosok közé tartozik, akik odamennek, segítenek az „elkallódott” embereken, de mentségemre szolgáljon, annyi mindennel foglalkozik Dr. Némethy Ágnes, aki főállásban háziorvos.

–          A hajléktalanszállón, Ön kereste ezt a munkát, vagy megtalálta?

–          Volt idő, mikor irányokat kerestem az életemben, s mikor a számomra helyes útra rátaláltam, attól kezdve megtalálnak ezek a munkák, feladatok.

–          Háziorvos. Mindig is ez volt?

–          Nem. Jövőre lesz 15 éve, hogy Kistokajban betöltöm ezt a posztot, napi 4 órás rendelési időben, itt gyermekek, felnőttek egyaránt vannak. Azelőtt a Gyermek Egészségügyi Központban dolgoztam a gyermek intenzív osztályon, aneszteziológusként is, 9 évig, ezt a munkámat is nagyon szerettem.

–          Miért történt akkor a váltás?

–          Megszületett a harmadik gyermekem és nem bírtam fizikálisan megfelelni, s persze anyagi háttere is volt a váltásnak. Viszont szerencsével jártam, mivel éppen akkor üresedett meg Kistokajban a háziorvosi szék, megpályáztam , s azóta itt dolgozom.

–          Szeret itt?

–          Az emberi közeg nagyon jó, viszont a munkával és a magammal szembeni elvárások  megváltoztak. Orvosként nem lehet más a szemed előtt, mint a gyógyítás, a leromlott egészségi állapot visszaállítása. Rá kellett jönnöm, hogy ez a hagyományos orvoslás eszközeivel nem mindig sikerül, s rengeteg kudarcélményem van. Egyre több a beteg, egyre több a felbukkanó betegség, s gyógyszerhegyek, nézzünk körül a patikákban. Eljön hozzám a beteg, megvizsgálom, felírom a gyógyszert, s bizonyos idő múlva újra jön más panaszokkal, újra gyógyszereket kap. Mindez csak tüneti kezelés, ez a gyógyítással szembeni elvárásaimnak nem felel meg.

–          Mit tehet ilyenkor egy orvos?

–          Más lehetőségeket keres az orvoslásban, körbenéz a „gyógyító palettán”, holisztikusabb látásmódot keres a beteg, s betegsége „feltérképezéséhez”.

–          És talált?

–          Számtalan megoldás, számtalan ”kiskapu” van. Agykontroll, pszichoterápia, családterápia, természetgyógyászat, homeopátia, reiki, ezek az én támaszaim.

–          Hogy építhető ez be a gyakorlatban, a háziorvos munkájába?

–          Nehezen, nagyon szűk keretek között. Napi 4 órát rendelek Kistokajban, amiből átlag 7-9 perc jut egy betegre, mert a többi kint vár, egyszerűen nincs rá több idő. Ha az embert komplexen szeretném vizsgálni, minimum fél órára volna szükségem.

Háziorvos a sámánok között–          Magánrendelése nincs?

–          Nincs. Megvan hozzá az engedélyem, de nincs rá időm, nincs rá energiám. Kistokaj az egyik fellelhetőségem, de iskolaorvos vagyok az egyik miskolci gimnáziumban, ügyeleten is dolgozom, itt a hajléktalanszállón. Korábban családterapeutaként is dolgoztam.

–          Sok.

–          Sok. Viszont nagyon szeretem csinálni.

–          A homeopátiát alkalmazza?

–          Akinél lehet. Meg kell barátkoztatni vele az embereket, mindenki gyors javulást akar, viszont ennek ellenére egyre több embert érdekel ez a fajta gyógyítás.. Már ismerem a betegeimet, tudom, ki nyitott erre.

–          Jellemzően kik ezek a betegek?

–          Főleg a kisgyermeküket hozzám hozó anyukák. Van aki először homeopátiás szert kér, s második lépésben  jöhet- ha még kell jönnie- a gyógyszer. Ez az arány 70-30 százalék az arány, a homeopátia javára.

–          Gátakat lép át. Nincs támadás a szakma felől?

–          Konkrétan felém nincs. A betegeimet szokták faggatni, ki ajánlotta, hogy ezzel kezdjen és ne a gyógyszerrel. Akad, hogy negatív jelzőkkel minősítik a beteg döntését, de úgy gondolom, mindenki el tudja dönteni mi a jó neki, mitől érzi jobban magát.

–          Ezzel a módszerrel van sikerélménye?

–          Van. Ha van egy krónikus betegem, akinél diagnosztizáltuk a magas vérnyomást, s az ő kitartásával, s az én útmutatásommal sikerül elkerülni a gyógyszeres kezelést, mivel eltűnik a betegség, ez a siker. A beteg és az orvos számára is az és rengeteg energia, odafigyelés.

–          Csak a rendelőben ad tanácsokat?

–          Nem. Hívnak mindenfelé, nem hirdetem magam „szájhagyomány” útján terjed a hírem. Ha hívnak, mindig elmegyek, tartottam már előadást óvodában, bölcsödében, iskolában, családsegítő szolgálatnál.

–          Meddig lehet két malomban őrölni?

–          A fiamat még ki szeretném repíteni, s akkor komolyan elgondolkodom a váltáson; magánpraxis, természetgyógyászat, holisztikus emberszemlélet a gyógyításban. Most ősi magyar természetgyógyászatot tanulok, ősi sámán gyógymódokat figyelek, ezt is hasznosítani tudom.

–          Mikor pihen? Hogyan?

–          Ha nem ügyelek, akkor hétvégén. Gyerekeim vannak, és unokám, de próbálok aktívan pihenni. Lovagolok, úszok, futok, járok énekelni.

–          Nem bort iszik és vizet prédikál

–          Élem azt, amit vallok. Idejét sem tudom, mikor szedtem be utoljára gyógyszert. Próbálom rávezetni erre az embereket is; életmódváltás, legyen ez az első lépés.

–          A másodikban pedig Ön segít.

–          Remélem.

 

Illés Adrienn

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

NAV: Indul a 2025-ös eSZJA-szezon
Már elérhetők a friss szja-bevallási információk a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján. A 2024-re vonatkozó bevallások tervezetét idén is elkés…

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés