Szerencs Város Napján a Bocskai Istvánt fejedelemmé választó 1605. évi szerencsi országgyűlésre emlékezünk. Az ünnepi program hagyomány szerint a Bocskai István Gimnázium udvarán kezdődött, ahol az önkormányzat és a testvérvárosi delegációk rövid műsort követően megkoszorúzták a Bocskai-kaput. Ezt követően szerencsi fúvósok vezetésével a Kossuth téren álló Bocskai szoborhoz, majd a református templomba vonultak a megemlékezők. Gál András a Bocskai István Gimnázium főigazgatója és Börzsönyi József református esperes a fejedelem cselekedeteit idézték fel, aki az igaz hit védelmére fogott fegyvert és nemzetének függetlenségéért harcolt a Habsburg uralkodóval szemben. A gimnazisták szavalatokkal és énekekkel emlékeztek meg városunk és hazánk számára kiemelten fontos történelmi eseményről.
Az ünnep folytatásaként Bocskai emléktábláját leplezte le Szerencs polgármestere és az Országgyűlés elnöke a Zempléni Panteonban.
Az ünnepi képviselő-testületi ülés alkalmával Rónavölgyi Endréné köszöntötte a megjelenteket a Rákóczi-vár színháztermében. A polgármester párhuzamot vonva a történelem és napjaink eseményei között úgy fogalmazott: a hazaszeretet, a nemzeti összefogás ma is ugyan olyan fontos, mint Bocskai korában, aki szívében magyar, gondolkodásában európai volt.
Katona Béla az Országgyűlés elnöke ünnepi beszédében a múltat idézve Bocskai emlékét, a jelenről szólva a város fejlődését méltatta.
A városi kitüntetések után Vladislav Laciak a szlovákiai Rozsnyó testvérváros polgármestere adta át ünnepélyesen településük díszpolgári címét Rónavölgyi Endréné részére.