Kedden a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara XXXVI. Küldöttgyűlését, amelyen többek között,12 Mester Oklevelet adtak át, megszavazták a Szentpáli István Kutatói Díjat
Az ülésen Bihall Tamás, a BOKIK elnöke javaslatot tett a megye gazdaségfejlesztési stratégiájának kialakítására, melyet a küldöttek elfogadtak. A küldöttgyűlést követő sajtótájékoztatón az elnök arról beszélt, hogy a stratégia kialakításában több száz vállalattal konzultáltak és a Miskolci Egyetemmel is. A tervezet a leszakadó régió helyi vállalkozóit részesítené előnyben, de amíg a munkanélküli ráta itt 30 százalék, addig nehéz gazdaságfejlesztésről beszélni. A négy fő stratégiai cél a gazdaság versenyképességének jelentős növelése, a foglalkoztatottság érdemi emelése, a kistérségi különbségek csökkentése, valamint a megye megtartóképességének fokozása, azaz a fiatalok elvándorlásának visszaszorítása. A BOKIK elnöke szerint kétpólusú elmozdulás szükséges: a foglalkoztatás bővítése mellett a másik fontos pont az innováció.Mint mondta:- ez egy jó „lobbi anyag” amely ebben a formában megvalósulhat, de ehhez jogszabályváltozásokra, azonnali cselekvésre és kormányzati akratra van szükség. Nem a spanyolviaszt találtuk fel, a célunk az volt, hogy valaki rendszerbe foglalja azokat a gondolatokat, amelyek eddig is az asztalon voltak.
Dr. Szilágyiné Baán Anna titkár elmondta, hogy továbbra is stabilan gazdálkodnak. Tavaly tízszázalékos tagdíjkedvezményt vezettek be, a válságra való tekintettel, s ezt idén is megtartja a kétezer-ötszáz körüli létszámmal rendelkező kamara. Emellett felhatalmazást kaptak a küldöttgyűléstől egy Kamarai Üzleti Akadémia létrehozására, amely nem még egy szeretne lenni, a számtalan oktatással foglalkozó cég és iskola mellett, hanem olyan speciális tudást és képzést adna, amelyet máshol nem kapnak meg pl. a topmenedzserek.Az akadémia ősszel indulna, s kialakításában sokat segítene a francia kamara által működtetett hasonló intézmény.