2026. 05. 11. hétfő

Ferenc

1 EUR 356 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Hírek » Sport » Győzött a jobb, küzdött a gyengébb
Győzött a jobb, küzdött a gyengébb

Győzött a jobb, küzdött a gyengébb

Győzött a jobb, küzdött a gyengébbTovábbra sincs szerencséje a DVTK csapatának az „avatómérkőzésekkel”, ezúttal a felújított napos oldal „debütált”, s a vendég Videoton, az NB1 őszi bajnoka, és listavezetője 1-0-ra le is győzte a piros-fehér miskolci csapatot.

Emelkedett, ünnepélyes, egyben forró, lelkes hangulat fogadta a pályára lépő játékosokat, ráadásul a gyönyörű drapériával készülő, és diósgyőri rigmusokat éneklő szurkolók mellett a szervezők is „készültek” – a csapatok mellett a kezdőkörbe sétált Buzánszky Jenő, az Aranycsapat kiváló védőjátékosa, és Oláh Ferenc, a DVTK „aranycsapatának” tagja is. A mérkőzés előtt továbbá felcsendült a Himnusz is, méghozzá Seres Ildikó, a Miskolci Nemzeti Színház művészének előadásában.

A szép, napsütéses délelőtti idő ellenére meglehetősen lehűlt a kezdésre a levegő – ám a hideg nem inspirálta futásra a játékosokat, akik egy gyenge iramú, ám küzdelmekkel teli első félidőt játszottak. Próbálkozott a DVTK, ám míg a hazaiak néhány ígéretes momentumnál tovább nem jutottak, a vendég Videoton két támadását követően is csak a miskolciak litván kapusának, Mindaugas Malinauskasnak a bravúrja mentette meg csapatát a kapott góltól.

A szünetet követően talán minden, az őszi DVTK-Kaposvár mérkőzésre emlékező miskolci szurkoló pulzusa felgyorsult kicsit, hisz a Videoton színeiben pályára lépett az a Nemanja Nikolics, aki az ominózus mérkőzésen, akkor még a Rákóczi színeiben mesterhármasával szinte egymaga verte meg a Diósgyőrt.

Győzött a jobb, küzdött a gyengébbNem is csalódott senki Nikolicsban, a DVTK-specialista csatárnak csupán tizenkét perc kellett a találatig, aki egy Alvestől kapott „forintos” labdát tíz méterről a hazaiak hálójába juttatott.

Az elmúlt héthez képest mindenképpen pozitívumnak számít, hogy nem omlott össze a csapat, sőt, a gól után – még ha ez eredményesség tekintetében nem is mutatkozott meg, képes is volt talpra állni, és helyzeteket is kidolgozni.

Amelyeket azonban nem sikerült gólra váltani, így végül ha a játék X-képe alapján nem is maradéktalanul, a tudásbeli különbséget tekintve mindenképpen az egyértelműen jobb csapat nyert.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón mindkét tréner méltatta a hazaiakat – dr. Mezey György, a vendégek mestere kiemelte, hogy Diósgyőrben sosem lehet könnyű meccset játszani, míg a DVTK stadionjába tétmeccsen most először visszatérő Tornyi Barnabás, aki megköszönte a szurkolók támogatását, gratulált az őket legyőző ellenfélnek, és saját csapatának is, és bíztatónak ígérte a csapat teljesítményében az egy héttel ezelőttihez képest bekövetkező változást.

Tudjuk, hogy egy kiesés ellen harcoló csapat életében sosincs könnyű meccs, ám a Diósgyőri VTK együttesére különösen nehéz időszak vár a továbbiakban is, hisz a címvédő és a listavezető elleni mérkőzések után a következő fordulóban a negyedik helyezett Újpest otthonába látogatnak, majd következő héten a harmadik helyezett Győr gárdáját fogadják a piros-fehér mezes legények.

 

DicsukD

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés