A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság 2010-ben-ben is meghirdette ösztöndíj pályázatát cigány származású fiatalok körében. A program népszerűsítése érdekében január 28-án a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság nyílt napot szervez a Kiképző Központjában.
A rendőrségi ösztöndíj célja többek között a hivatásos állomány utánpótlási bázisának szélesítése, a középiskola nappali tagozatán tanuló cigány származású fiatalok tanulmányainak eredményes befejezése, és a rendőri pálya választásának ösztönzése. A sikeres projekt ebben az esztendőben jelentős mértékben növeli az ösztöndíjasok számát!
Helyszín:
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság, Kiképző Központ (Miskolc, Szentpéteri kapu)
Időpont:
2010, január 28. 14.00 óra
Program:
A leendő, illetve lehetséges ösztöndíjasok számára meghirdetett nyílt nap programjában szerepel egy részletes tájékoztató, amelyet Vanczák Zoltán r. alezredes a főkapitányság Humánigazgatási Szolgálat vezetője tart. Mindezt a Bükk Bevetési Alosztály kommandósainak műsora fűszerezi, továbbá az eseményt fényezi a látványos fegyverzeti bemutató, illetve az attraktív önvédelmi program, mely elérhető jövőképet nyújt a résztvevő roma tanulóknak.
Információs háttér:
● A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság romaösztöndíj pályázatán minden középfokú oktatási intézmény valamennyi évfolyamán tanuló roma származású fiatal elindulhat.
● Ez év végére, két lépcsőben összesen huszonötre emelkedhet a támogatottak létszáma, a korábbi évi háromhoz képest.
● A programra a nappali tagozatok első, második vagy harmadik évfolyamán tanulók jelentkezhetnek.
● A támogatást a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság biztosítja saját költségvetése terhére a középfokú oktatási intézményben folytatott tanulmányok hátralévő idejére. A pályázatot nyert tanulóval kötött tanulmányi szerződés tartalmazza a felek jogait és kötelezettségeit, a szülő (törvényes képviselő) írásbeli hozzájárulását.
● A támogatás mértéke és módja:
a) számla vagy egyéb igazolás alapján a diákotthoni vagy kollégiumi szállásköltség, a menzai ellátás költségeinek teljes körű térítése, vagy étkezési utalvány biztosítása;
b) tanévenként – számla alapján, személyenként legfeljebb 25.000 forint értékben – ruházkodási segély;
c) tanszersegély (a tankönyvek költségeinek számla alapján történő, teljes mértékű térítésével, az egyéb taneszközök esetében pedig – ugyancsak számla alapján – tanévenként és személyenként legfeljebb 4500 forint értékhatárig);
d) az előző félév végi tanulmányi eredmény függvényében a tanév alatt, havi rendszerességgel folyósított pénzbeli juttatás.
● A jelentkezőknek, mint ahogy eddig is meg kell felelniük a fizikai, pszichikai alkalmasságukat érintő vizsgálatokon is, valamint életvitelüknek olyannak kell lenni, amely nem veszélyezteti a későbbi szolgálat törvényes és befolyástól mentes ellátását.
B-A-Z. MRFK: Kommunikációs Iroda