A tűzijátékra kilátogató tömeg látványos elemeket és lenyűgöző újdonságokat csodálhatott. Az attrakció ezúttal is 21 órakor vette kezdetét. A megszokott kilövőhelyek mellett a Dunán is létrehoztak egy 650 méter hosszan elnyúló színpadrendszert, ahonnan egyedülálló formációkat lőttek fel. Ezt a módszert folyó vízén még sehol nem alkalmazták, a technikát korábban többek között a velencei karneválon és a Genfi-tavon használták.
A rakétákat az Erzsébet hídról, a Lánchídról, a Citadella belső udvaráról lőtték fel. Különleges elem volt a Citadella falán és a gyilokjárókon elhelyezett „futó tűzvarázs”. A pontonról különleges virágok nyíltak, majd római gyertyák üstökösei egymást keresztezve szelték az eget. Ezután különleges cilinderbombák sorozata következett. Az üstökösszerű fénycsóvák, az aranyesőhöz hasonlító formációk és a virágözönt mintázó alakzatok nyomán piroslott az ég, majd a Gellért-hegyről görögtűz zúdult alá.
A zene tempója szerint haladó tűzijáték második felében nappali világosság, kergetőző fények és a füstbe burkolózó Citadella nyűgözte le a nézőket. A finálé közeledtével elhangzott a Himnusz, majd újra Miklósa Erika és Fekete Attila hangja hangzott fel, akik a Lánchíd pesti lábánál felállított színpadon énekelték a Tiéd vagyok, tiéd hazám című művet.