2026. 04. 18. szombat

Andrea, Ilma

1 EUR 363 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Hírek » Sport » Borászok ütköznek Tokajban
Borászok ütköznek Tokajban

Borászok ütköznek Tokajban

Borászok ütköznek TokajbanJúlius 24-26-án kerül sor a hetedik borászfoci-bajnokságra, ezúttal Tokajban, a Tokaji Ferenc Gimnáziumban. A rendezvény az elmúlt években a borásztársadalom legfontosabb nem hivatalos seregszemléjévé nőtte ki magát, ahol a termelők színe-java találkozik a pályán és körülötte.

A három napos rendezvényen 120 borász méri össze tudását, ám ezúttal nem a kitűnő nedűk készítése, hanem a labdarúgás terén. A találkozás azonban módot ad a beszélgetésre, és egymás borainak kóstolására is.

A torna győztes csapata hazaviheti a vándorkupát, amely a következő évben azt bizonyítja, hogy azon a borvidéken dolgozik Magyarország legsikeresebb borász-futballcsapata. A jelenlegi bajnok Eger csapata, a korábbi években egyszer Villányé, és négyszer Tokaj-Hegyaljáé volt a megtisztelő cím.

A tokaji szervezők szeretnék visszaszerezni ezt a rangot, ám a vendégek kényelme a legfontosabb számukra. Erre garancia a helyszín, a Tokaji Ferenc Gimnázium, a kitűnő borok és pálinkák, valamint a vadak és halak, amelyekkel a találkozóra készülnek.

A torna szombaton 10 órakor kezdődik Májer János, Tokaj polgármesterének megnyitójával. A két pályán zajló 2×20 perces csoportmérkőzések után kerül sor a helyosztókra, valamint a döntőre, majd este 7 órától az eredményhirdetésre, és a díjátadóra.

Ritka az olyan szakma, amelynek művelői olyan összetartó társaságot alkotnak, amelynek tagjai szövetségesként, és nem konkurensként tekintenek a pályatársakra. A magyar borászat elmúlt 20 évben elért sikereihez minden bizonnyal nagyban hozzájárult ez a szellemiség.

A tornán részt vevő csapatok: Balaton, Eger, Pannonhalma, Szekszárd, Tokaj, Villány.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Gödöllő, az úszó város
Hiánypótló kezdeményezés színterévé válik a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tulajdonában és üzemeltetésében álló Gödöllői Városi és Térségi Usz…

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés