Bokros Lajos meglátása szerint a rosszul működő, nem hatékony kisiskolák működtetése helyett az volna célszerű, ha öt-hat kistelepülés összefogna, és közösen tartana fenn egy jó színvonalú iskolát. Magyarországon tényleg javult a gazdasági helyzet, „és el kell ismerni, hogy ez részben a kormány tevékenységének köszönhető”. Nem lehet azonban még „végleges győzelemről” beszélni, mert a pozitív folyamatok másrészt annak köszönhetők, hogy megváltoztak a világgazdasági folyamatok, optimistább a hangulat az Egyesült Államokban és az eurózónában is – jegyezte meg.
A pénzügyi szakember arról is beszélt, hogy a kedvező helyzetet a kormánynak úgy kellene kihasználnia, hogy „további bizalomerősítő intézkedéseket” hoz. A Magyar Nemzeti Banknak pedig célszerű volna a magyarországi alapkamatot csökkenteni, ha bízik abban, hogy a forint árfolyama nem romlik a későbbiekben – tette hozzá.
A Nemzetközi Valutaalappal véleménye szerint akkor is meg kell állapodni az ország további gazdaságpolitikájáról, ha a következő kölcsönt nem tőle veszik fel. A kölcsönök kamatfelárai ugyanis megemelkedhetnek, ha a befektetők látják, hogy nem számíthatnak a költségvetési szigor folytatására a következő kormány részéről – indokolta véleményét. Az európai parlamenti munkájáról elmondta: „erkölcsi kötelességének tartja”, hogy Dávid Ibolyával, a párt elnökével és az MDF elnökségével napi kapcsolatban álljon. Miután azonban az EP-ben „szinte félóránként hoznak döntéseket”, minden kérdést nem tárgyalhat meg velük. „Ilyen értelemben tehát szabad kezet kaptam, óriási a mozgástér” azon értékek alapján, amelyekben egyébként az MDF elnökségében teljes az egyetértés – közölte.