Az észak-magyarországi régió információs társadalmának fejlesztésében, az eTanácsadók képzésében meghatározó szerepet játszik a Miskolci Egyetem Felnőttképzési Regionális Központja. 2007-től csaknem 200 fő vett részt és tett sikeres vizsgát, s vált eTanácsadóvá régiónkban. A 2009 tavaszán induló képzéssorozat keretében az első csoport július 6-án tett sikeres gyakorlati vizsgát, július 7-én pedig online záróvizsgát az elméleti ismeretekből.
A Magyar Információs Társadalmi Stratégia részeként 2003-ban indult útjára az eMagyarország Program, melynek fő célkitűzése volt a közösségi internet-hozzáférési pontok számának növelése, az eMagyarország pontok kiépítése, melyek által csökkenthető a digitális szakadék az információs társadalmi szempontból hátrányos rétegek körében.
A program 2007-ben új irányt vett, a hozzáférést biztosító infrastruktúra fejlesztése, bővítése mellett megjelent célként az eTanácsadói rendszer kiépítése. Az eTanácsadók az eMagyarország pontokon működő olyan felsőfokú iskolai végzettséggel rendelkező szakemberek, akik biztosítják az eSzolgáltatásokhoz való hozzáférést, személyre szóló, helyzetfüggő kezelési támogatásokat tudnak adni az elektronikus tartalmak és szolgáltatások igénybevételéhez, továbbá megismertetik az elektronikus ügyintézés lehetőségeit és előnyeit a lakosság körében. Az eTanácsadók egy 60 órás 5 modulból álló akkreditált felnőttképzési program keretében sajátítják el a munkájukhoz szükséges ismereteket, készségeket.