2026. 06. 24. szerda

Iván

1 EUR 355 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Oscar-díj: 10 film versenghet a legjobb filmnek járó aranyszobrocskáért
Oscar-díj: 10 film versenghet a legjobb filmnek járó aranyszobrocskáért

Oscar-díj: 10 film versenghet a legjobb filmnek járó aranyszobrocskáért

Oscar-díj: 10 film versenghet a legjobb filmnek járó aranyszobrocskáértAz amerikai Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia tervei szerint jövő évtől 5-ről 10-re bővül a legjobb filmnek járó Oscar-díjért versengő művek listája, ami feltehetően növeli majd az esélyét a közönségkedvenceknek, a dokumentumfilmeknek, az animációs és az idegen nyelvű alkotásoknak.

A döntéshozók remélik, hogy a jelöltek számának bővítésével nagyobb teret kapnak majd az értékes filmek, és a díjátadó gála nézettsége is nőni fog.  Azért döntöttek így, mert az idei Oscar-gálán ötnél több film érdemelte volna meg, hogy induljon a szobrocskáért, köztük a kritikusok és a közönség közös kedvence, a Batman legsötétebb kalandjait bemutató Sötét lovag, a másik sikeres szuperhős-film, a Vasember, a Wall-E című animációs film és egy komédia, a Trópusi vihar.

Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy sokkal többen követik figyelemmel a gálát, ha sikerfilmek is szerepelnek a jelöltek között: a felmérések szerint az eddigi legnagyobb nézettség 55,2 millió nézővel 1997-ben volt, amikor a Titanic – többek között – a legjobb film díjáért is versengett, méghozzá sikerrel.

Az utóbbi években a legmagasabb, 43,5 milliós nézettséget akkor jegyezték, amikor a Gyűrűk ura: a király visszatér – letarolva a mezőnyt – 11 Oscart vitt el. A valaha mért legalacsonyabb, 32 millió nézőt jelentő mutatót tavaly könyvelhette el a gála, amikor a Nem vénnek való vidék nyerte a legjobb filmnek járó díjat.

Az akadémia szavazói általában figyelmen kívül hagyják a sikerfilmeket még akkor is, ha művészi értékkel bírtak – vélekedett Christine Birch, a testület tagja, a DreamWorks marketingigazgatója. – A jelöltek számának megemelésével az olyan filmeknek, mint például a Star Trek című science-fiction vagy az Up! animációs film, nőnek az esélyeik arra, hogy elnyerjék a legrangosabb filmes kitüntetést.

Mások, például Tony Angelotti publicista szerint semmi sem fog változni: a szervezet tagjai eddig is a komoly drámákat részesítették előnyben, és attól, hogy több filmet jelölhetnek, az ízlésük még nem fog megváltozni – egyszerűen csak több dráma lesz a mezőnyben.

A bővítés a közönségkedvencek mellett teret nyithat az idegen nyelvű, az animációs és a dokumentumfilmeknek is, amelyeknek bár már van saját kategóriájuk, a jövőben a legjobb film díjáért is versenybe szállhatnak – latolgatta Jasmine Madatian, a Disney szóvivője, aki szintén tagja az amerikai szervezetnek.

A jelöltek számának növelése visszahozná az Oscar-díj kezdeti időszakát, amikor még általában 10 mű versenyzett a szobrocskáért. A húszas évek végétől 1943-ig tíz, esetenként még több filmet jelöltek a legfontosabb kategóriában; az utolsó ilyen népes mezőnyből nyertesként kikerülő alkotás Kertész Mihály Casablancája volt.

 

(MTI)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés