2026. 04. 30. csütörtök

Katalin, Kitti

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Hírek » Hírek » Tokaj-Hegyalja Fejlődéséért Szövetség
Tokaj-Hegyalja Fejlődéséért Szövetség

Tokaj-Hegyalja Fejlődéséért Szövetség

Tokaj-Hegyalja Fejlődéséért SzövetségA Tokaj-hegyaljai borvidék szőlész és borász egyesületei, szakmai szervezetei felelőséget érezve a Tokaji Történelmi Borvidék Kultúrtáj Világörökségi Helyszín egyetemes világörökségi és természeti értékeinek megőrzéséért, valamint annak értékalapú vidék-, társadalom- és gazdaságfejlesztéséért, létrehozták a Tokaj-Hegyalja Fejlődéséért Szövetséget.

 

A Szövetség alapító tagjai a Tokaj Reneszánsz – Tokaji Nagy Borok Egyesülete, a Tokajvinum Hungaricum Egyesület, a Tokaji Bormívelők Társasága, a Mádi Kör Eredetvédelmi Egyesület, a Tokaji Borbarátnők Társasága, a Tokaji Borvidék Hegyközségi Tanácsa és a Tokaj-hegyaljai Borút Egyesület.

A Szövetség tevékenységének alapdokumentumai: az UNESCO Világörökségi Egyezménye (kelt: 1972.); az 1985. évi 21. törvényerejű rendelet, amellyel a Magyar Köztársaság csatlakozott az UNESCO Világörökségi Egyezményhez; az UNESCO Világörökség Bizottság 26COM 23.13 számú határozata; amely alapján a Tokaj Történelmi Borvidék Kultúrtáj felkerült a Világörökségi Listára (kelt: 2002.); valamint A Magyar Köztársaság Tokaji Történelmi Borvidék Kultúrtáj Világörökség Kezelési Terve (kelt: 2003.).

A Szövetség elsődleges feladatának tekinti

   1. az együttműködés kialakítását a borvidék önkormányzataival, kistérségeivel, civil szervezeteivel, vállalkozóival és a megyei önkormányzattal az egységes Tokaj-hegyaljai Vidékfejlesztési Stratégia kialakítása érdekében, azzal a céllal, hogy a Tokaji Történelmi Borvidék Kultúrtáj Világörökségi Helyszín az országos területrendezési politikában világörökségi, borászati, turisztikai gazdasági övezetként jelenjen meg.

 

   2. a borvidék világörökségi borvidéki fejlődését segítő jogszabály alkotási folyamatok támogatását (pl. a világörökségi törvény megalkotása);

 

   3. együttműködés kialakítását hazánk többi világörökségi helyszínével, valamint a többi világörökségi borvidékkel a közös érdekek eredményesebb képviselete érdekében.

 

      A Szövetség nyitott, ahhoz a közös célok elfogadása esetén más, nem csak szőlészeti és borászati természetes és jogi személyek is csatlakozhatnak. A Szövetség az ügyvivői feladatok ellátásával 2012. június 30-ig Dr. Takács Andrást bízta meg. 

 

További információk:

Dr. Takács András

ügyvivő

Tokaj-Hegyalja Fejlődéséért Szövetség

tel.: 06 20 458 73 32

e-mail: takacs.andras2@chello.hu
 

kelt: Tokaj-Hegyalja, 2009. június 15.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés