Tegnap a Miskolci Egyetem Felnőttképzési Regionális Központjában ünnepélyes keretek között több mint 50 fő részére adtak át tanúsítványt a Bűnmegelőzési Szabadegyetem elvégzéséről.Az Észak-magyarországi Regionális Bűnmegelőzési Oktató Központ (ÉRBOK) keretein belül az elmúlt közel öt évben különböző típusú felnőttképzési programok keretében már több mint ezerhatszáz résztvevő ismerkedhetett meg a bűnmegelőzés problémakörének sarkalatos kérdéseivel.
A legutóbbi, 2008/2009. tanév II. félévében „A vagyon elleni támadások megelőzése, megállítása” címmel négy alkalomból álló előadássorozat indult. A szabadegyetem V. évfolyamának 9. kurzusát most 52 fő végezte el.
A tanúsítványokat az előadássorozat résztvevői részére:
* Dr. Csendes László az IRM Bűnmegelőzési Akadémia Vezetője
* Dr. Sárközi László a Miskolci Egyetem Felnőttképzési Központjának Igazgatója, valamint
* Dudás Péter r. alezredes, a B-A-Z. MRFK Bűnmegelőzési Osztályának Vezetője
adta át.
A tanúsítványátadó ünnepséget megelőzően rövid sajtóbeszélgetésre került sor.
Információs háttér:
Az Észak-magyarországi Regionális Bűnmegelőzési Oktató Központot (ÉRBOK) a bűnmegelőzés oktatási, kutatási feladatainak összehangolására a Miskolci Egyetem Regionális Felnőttképzési Központ bázisán, – a Belügyminisztérium Országos Bűnmegelőzési Központ, a Miskolci Egyetem, a Rendőrtiszti Főiskola, a BM Bűnmegelőzési Akadémia, a B-A-Z. Megyei Rendőr-főkapitányság, a B-A-Z. Megyei Közgyűlés, és Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata együttműködésében- Észak-Magyarország területén, interregionális kiterjesztéssel 2004. május 27.-én hozták létre.
Az így létrehozott Észak-Magyarországi Regionális Bűnmegelőzési Oktatási Központ (IRM-ÉRBOK) szakmai küldetésnek tekintette a Társadalmi Bűnmegelőzés Nemzeti Stratégiájának cél-feladatrendszerét – tanfolyami kurzusok, szabad egyetem formájában – közvetíteni a felnőttoktatási intézmények hallgatói, valamint az észak-magyarországi régió intézményei, hatóságai, munkatársai, civil és egyházak segítői s minden érdeklődő állampolgár felé. A „híd” szerep betöltésének eredményeit elsősorban a felnőttképzésben alkalmazható módszerek, eszközök alkalmazása biztosította. A résztvevők aktivitásának, gyakorlat orientált előadásainak, esetismertetéseinek és megbeszéléseinek köszönhető, hogy a jelentkezők szinte minden esetben 100 %-os részvéttel vettek részt a foglalkozásokon.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság nemcsak alapítója, hanem egyik szakmai irányítója is az ÉRBOK munkájának. Fontos kritériumként lett meghatározva, hogy az ÉRBOK előadója csak a Bűnmegelőzési Akadémia minősített oktatója lehet.
Az oktatás kétirányú, részben az egyetemi alapkurzushoz igazodó első és másoddiplomás képzés, valamint végzettségtől függetleníthető akkreditált bűnmegelőzési jellegű felnőttképzés.
A B-A-Z. MRFK Bűnmegelőzési Osztály tájékoztatása alapján: MRFK Kommunikációs Iroda
(B-A-Z. MRFK)