Igaz az a hír, amely a napokban röppent fel, hogy gyógyvizet találtak a barlangfürdőben? – kérdezet Fridély Lászlót, a Miskolci Turisztikai Kft. ügyvezetőjét – amely céget azzal a céllal alapította a város, hogy a városlakók és az idelátogató turisták igényeinek színvonalas kielégítésén, a turisztikai attrakciók működtetésén és a kínálat folyamatos fejlesztésén túlmenően új projektek generálásán és komplex menedzselésén dolgozzon, mert mindezen tevékenységeket szerették volna leválasztani a MIVÍZ Kft.-ről, amely az egészséges ivóvíz szolgáltatásáért felelős.
Ez azért nem teljesen így van. Folyamatosan vizsgáltatjuk a Barlangfürdő vizét többek között a debreceni Izotóp Laborral, akik az utolsó vizsgálatnál azt tapasztalták, hogy magasabb a radon értéke a vízben. Ha ez folyamatosan igaz lesz, akkor lehet majd gyógyvízzé nyilvánítatni, mert a radon az ízületi bántalmakra nagyon jó hatással van.
Ez szenzációs hír, bár a látogatottságra egyébként sem panaszkodhatnak.
Egy biztos, hogy ha nem csupán gyógyhelyként, hanem gyógyvizes fürdőként is tudnánk kommunikálni Barlangfürdőt, az egyéb fejlesztéseket is generálna, s a látogatottság hektikussága is kiegyenlítődne. De valóban nem szabad panaszkodnunk, hiszen 2007-ben 351 ezer, tavaly pedig 368 ezer fizető vendég látogatott el hozzánk, ami azt jelentette,hogy megjött a tízmilliomodik látogatónk augusztusban. Ezenkívül 50 ezer gyógyászati kezelést végeztek nálunk. Ez az 5 százalékos látogatószám növekedés, az árbevételben is jelentett 4 százalékot. Ez a látogatószám akkor növekedne egyenletesen, ha szolgáltatásokat tudnánk bővíteni, pl. lenne egy 4 csillagos szálloda, amely közvetlenül a Barlangfürdőhöz kapcsolódna.
Ezért is írták ki erre az ötletpályázatot?
Így van. Egy olyan komplex megoldás lenne jó, amely a főépületet, az új szállodát, a csónakázó tavat összekapcsolva egy igazi turisztikai attrakciót hozna létre. Április 20-ig lehet pályázni, s azt reméljük sok olyan jó pályázat születik, amelyből lehet választani.
Honnan lesz erre pénz?
Saját erőből és pályázatból természetesen. A cég sok munka, és racionalizálás után mára már stabilan gazdálkodik, nyereségesek vagyunk, s pozitív szaldó azt jelenti, hogy erre már lehet építkezni. Azért azt ne felejtsük el, hogy ilyen fejlesztés beleillik a Regionális Operatív Program kiemelt turisztikai desztinációs pályázatába is, így biztos, hogy lesz forrás.
Már csak azért kérdezem, mert ott a másik nagy projekt a Selyemréti Strand pályázata is. Azzal hogy állnak?
Első körben nyert a pályázat. A beruházás, – amely során a jelenlegi 1000 négyzetméteres vízfelület még 1700 négyzetméterrel növekszik – 991 millió forintba kerülne, amelyből 500 millió a saját erő és 491 millió pedig a pályázati forrás. Február 28-ra elkészült a megvalósíthatósági tanulmány és a végleges műszaki tartalom, így optimális esetben a pályázat kihirdetése után a szakemberek véleménye szerint 5-6 hónap alatt megtörténhetne a kivitelezés, s akkor ezt a régen húzódó feladatott kipipálhatná a város.
OBE
Névjegy:
Név: Fridély László
Kor: 55 év
Eredeti foglalkozás: vendéglátó ipari üzemgazdász, marketing szak-közgazda
Család: Egy fú és egy lány 9-10 évesek
Hobby: sport
Kedvenc könyv: szatírikus irodalom, főként Karinthy,
Kedvenc zene: funky, és a jazz rockosított változata