A Hubertusok és Dianák híveinek ünnep
Igazán méltó helyen, Mezőkövesden a Hadas városrészben rendezték az idén, immár tizenötödik alkalommal a megyei vadásznapot. Tállai András Mezőkövesd polgármestere köszöntőjében, nemcsak a vadászat történetét elevenítette fel, amely mint mondta egyenlő az emberiség történetével, hanem arról is szólt, hogy a régebben csak a kiváltságosoknak szóló mulatság, hogyan vált mára nemes, természetszerető hobbyvá.
Pechtol János, az OMVV ügyvezető elnöke arról beszélt, hogy a vadászat életfilozófia, s nem sport, amelyre az óvás, az ápolás, a nevelés, a szenvedély, és az elhivatottság a jellemző, arról már nem is szólva, hogy milyen nemzetgazdasági jelentősége van. Dr. Székely László, a megyei kamara elnöke azt erősítette meg köszöntőjében, hogy ezek az ünnepek nem öncélúak, hiszen az a cél hogy a közvélemény megítélése is pozitív irányban változzon. Az ilyen napokon jól látható, hogy a vadászat egy jól megtervezett szakmai tevékenység, munka,s nem öldöklés. A megyei kamara ezekkel a rendezvényekkel azt is szeretné elérni, hogy a családtagok, hozzátartozók öröme és ünnepe is lenne a minden évben megrendezendő vadásznap. A vadászok köszöntése és kitüntetések átadása után az új „fegyvertársak” ünnepélyes avatása, fogadalomtétele következett.
A bográcsokban az udvaron főzték a vörösboros vadpörköltet, s az ebéd után a műsor folytatódott. Az első agyaggalamb lövő verseny eredmény hirdetése kövezett, majd a Borsodi Vadászkürt Együttes adott műsort, amelyet divatbemutató, majd a Matyó Néptánc Együttes fergeteges táncbemutatója követett. Az egész napos ünnepen a szakmai programok mellett a „civil” vendégek is számos érdekességet láthattak, például a több száz darabból álló trófeakiállítást, a vadásztémákat feldolgozó festményeket. A civilek körében a legnagyobb sikere a virtuális vadászatnak volt, hiszen itt bárki kipróbálhatta, milyen vadász lenne belőle. A vadászokat terepjárók, látcsövek, kések, vadászruhák és szakmai könyv bemutató is várta, a gyerekek pedig játszóházban ismerkedhettek meg a vadászgörénnyel.
Dr.Székely László elnöktől azt is megtudhattuk, hogy a jövő évi ünnepet a gömöri tájegységen rendezi meg a megyei kamara, hiszen az is fontos, hogy a megye minden vadásztársasága bemutatkozhasson egy-egy vadásznapon.
Kép és szöveg: -obe-
Kitüntetést kaptak:A Vadászati közéletben végzett áldozatos tevékenységet, munkásságot, az országos és megyei vadászati szervezetek kitüntetésekkel is elismerték.
Az OMVK legmagasabb kitüntetése: Az Országos Magyar Vadászkamara Aranyérme
Kadlicsek János,az Északerdő Zrt. nyugalmazott vadászati osztályvezetőjét, a Vadászkamara Borsod megyei szervezete Vadgazdálkodási Bizottságának Elnökét.
Nimród Vadászérem
Bótáné Batta Olga, a vadászkamara Etikai bizottságának tagja, a Borsodi Vadászkürt Egyesület alapító tagja, a Diana Vadászhölgy klub B.A.Z. megyei elnöke. Farkas Endre, a Miskolci Húsipari Vadásztársaság vadászmestere. Szatmári Péter, a Takta Vt. Elnökhelyettese, hivatásos vadász. Farkas József rendőr ezredes, a B.A.Z. megyei Rendőrfőkapitányság Közbiztonsági igazgatója, megyei főkapitány helyettes. Orosz István, a B.A.Z. megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Főigazgatója. Szaniszló Gábor nyugalmazott erdészeti igazgató. A Vadászati Kulturális Egyesület által alapított országos kitüntetés a Hubertus Kereszt
arany fokozat
Monos Márta újságíró, rádiós szerkesztő, a Borsod megyei Vadászkamara és Vadászszövetség sajtóreferense. Galambos Kálmán a Vadászkamara Vadgazdálkodási bizottságának tagja, az Ifjúsági szakbizottság elnöke. Heinemann Pál, a Borsodi vadászklub alapító tagja és aktív szervezője. Krizsány József, a Perkupai Egyetértés Vadásztársaság hivatásos vadásza. Varga László, Taktaharkány polgármestere. Gál Zoltán, az Alsó-Gömöri Nagyvadas Vadásztársaság hivatásos vadásza, vadászmestere. Szabó Árpád, a Bükkzsérc és környéki vadásztársaságokban folytatott aktív tevékenységéért.
ezüst fokozat
Molnár Lászlóné a Diana Vadászhölgy Klub tagja. Macsuga Ervin késműves mester. Németh Ottó, a Dél-Bükki vadásztársaságokban folytatott aktív tevékenységéért.
bronz fokozat
Czentnár Ferenc, a Borsodi Vadászkürt Egyesület művészeti vezetője. Simon Lajos, a Martonyi és Vidéke vadásztársaság aktív hivatásos vadásza. Rák István András Nyugalmazott erdész, a Hernádmenti Hubertus Vt. még jelenleg is aktív hivatásos vadásza Leskó István,a Dél-Bükki vadásztársaságokban folytatott aktív tevékenységéért. A Borsod-Abaúj-Zemplén megye Vadászatáért érdemérem
Monostori László, preparátor a vadászkamara Hagyományápoló, kulturális Bizottságának tagja. Ifj. Józsa László, a megyei Állami Vadászvizsga Bizottság tagja, lövészetvezetője. Tóth Ottó, az Északerdő ZRt. Délbükki Erdészeti Igazgatóság kerületvezető erdésze, hivatásos vadásza. Rónai Kálmán, a taktaharkányi Takta Vt. Felügyelő Bizottsági elnöke. Stregova Sándor, nyugalmazott erdészeti és Nemzeti Park igazgató. Prof. Dr. Kiss János István úr sebész professzor.
Az OMVV vadgazdálkodók elismerésére alapított kitüntetése: a gróf Nádasdy Ferenc emlékplakett
Mezőkövesdi Matyó Vadásztársaság |
Trófeakiállítás
|
A Bányászzenekar fogadta a vendégeket.
|
A kiállítás képei
|
Batta Olga átveszi Pechtol Jánostól a Nimród érmet. Középen Tóth.Á. Dénes megyei fővadász |
Kiss János professzornak, Székely László adta át a kitüntetést |
Szól a vadászhimnusz
|
Eskütétel
|
Sok volt az érdeklődő
|
A kürtös csapat | Az erdőben is divatosan |