Ha nem valamilyen civil szervezet, akkor majd az önkormányzat összetakaríttatja a rendes adófizetők pénzéből. No, de miért? Ordít a kérdés a fülembe! Miért vagyunk ilyen tehetetlenek?
Azon morfondírozok, hogyan lehetne ezt a sok pénzt megspórolni, s a „szemét” szemétkidobókat rendre szorítani? Itt van a környezettudatos nevelés, például. No igen, de az ilyen lelkületű embert ezek a nevelő hatású kiadványok, filmek meg sem érintik, amíg viszont az a generáció felnő, akire ez valóban pozitívan hat, addigra megfulladunk a szemétben.
Nincs más megoldás, ha a jó példa, a szép szó nem használ, akkor szankció kell! Akit tetten érnek, vagy rábizonyítható, hogy Ő volt a szemetelő azt büntessék meg, akár 50 -100 ezer forintra is, mert ennyinek talán már lesz visszatartó ereje. Ha nem tudja kifizetni, dolgozza le közmunkában. Szedje a szemetet, takarítsa a várost. Azt mondják a hozzáértők, ha ilyen helyi rendeletet fogadna el a közgyűlés, a tetten ért „ állampolgár” rögvest az ombdusmanhoz szaladna panaszra. Persze azt nem értem, hogy más magyar, meg európai városok hogyan tudták az extra büntetésről szóló helyi rendeletet keresztülvinni? Például Dombóváron egy eldobott csikkért 30 ezer forintra is rúghat a bírság. Ajánlom ezt a figyelmébe a megyénkbeli önkormányzatoknak is, s a befolyt pénzből lehetne több szemetest vásárolni a kirándulóhelyekre, a parkokba, ligetekbe.
Egy szó, mint száz egy szigorú rendelet kellene! amit persze betartatnak a szemetelőkkel…