– Ma is begyűjtjük a térségben keletkező elhullott állatokat, a húsfeldolgozó iparban keletkező állati eredetű hulladékot és az arra alkalmas nyersanyagból kiválóan hasznosítható takarmányadalékot (húslisztet, táplisztet, ipari zsírt) állítunk elő. Szabályozott és ellenőrzött körülmények között végezzük szolgáltatásainkat és a vágóhídi melléktermékek begyűjtését, feldolgozását, ártalmatlanítását. S ma még inkább az a célunk, hogy a keletkezett hulladékok újrahasznosításakor a környezetet a lehető legkisebb mértékben terheljük, pedig évente 20 -25 ezer tonna állati eredetű hulladékot ártalmatlanítunk.
– A károsító anyagok minimalizálására és megszüntetésére különleges figyelmet fordítanak. A nyersanyag fogadótól a géptermekig beépítettek már egy gépi egységet, mely az üzem csarnokokban keletkezett bűzhatás csökkentését szolgálja. / Korábban erre sok panasz volt./S most újra egy korszerűsítésen törik a fejüket.
– KIOP pályázatból szeretnénk Szikszói telepünkön egy integrált környezetvédelmi rendszert kiépíteni, amelyből rekultiváljuk az állati hulladék megsemmisítő telepet, bővítjük és korszerűsítjük a komposztáló telepet, és építünk egy átrakót, gyűjtőcsarnokot, ahol majd az osztályozás történik. Azért hangsúlyoztam, hogy a 120 főt foglalkoztató szikszói telepen, mert zagyvarékasi üzemük is működik, ahol 30 embert foglalkoztatunk, s természetesen ott is folyamatosan korszerűsítünk, beruházunk, mert úgy gondoljuk, hogy a Szatev ZRt. folyamatos és biztonságos működése érdekében elengedhetetlenül szükség van a minőségirányítási és a fejlesztési tevékenység állandó napirenden tartására, hogy mindenkor megfeleljünk szolgáltatásainkkal környezetünknek és vevői körünknek, hogy kompromisszum nélkül elégedettek legyenek.