2024. 04. 20. szombat

Tivadar
1 EUR 395 HUF
1 GBP 462 HUF

Kiváló pályaművek születtek

 Színvonalasan kidolgozott javaslatok, újszerű kommunikációs módszerek és egyedi megközelítés jellemezte az MNB „Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív!” című egyetemi ötletpályázatának idei pályaműveit.

A jegybank az immár másodszor meghirdetett pályázat legjobb javaslatait beépíti a pénzügyi kultúra és tudatosság erősítését célzó fejlesztései közé is. A tavalyi sikereket követően idén is színvonalas, a fiatal generációk újszerű, kreatív szemléletét tükröző pályamunkákkal zárult a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és több hazai vezető felsőoktatási intézmény közös hallgatói ötletpályázata. A „Pénzügyek felsőfokon – Légy kreatív!” címmel kiírt pályázatra az egyetemi hallgatóknak olyan átgondolt, piackutatáson alapuló, kreatív és megvalósítható javaslatokat kellett kidolgozniuk, melyek széleskörűen és költséghatékonyan támogatják a fogyasztók pénzügyi tudatosságának fejlesztését. Az előzetesen megadott pályázati témák közül idén a legtöbben a pénzügyileg sérülékeny csoportok elérésére és a Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel Kalkulátor népszerűsítésére dolgoztak ki javaslatot, de a kamatkockázat kezelésével kapcsolatosan is születtek izgalmas megközelítésű és szakmailag jól alátámasztott ötletek. Az idei pályázatokat jól végig gondolt kommunikációs tervek és a változó médiahasználati szokásokat tükröző módszerek jellemezték. Számos diák például az online közösségi felületeken népszerű video bloggerek (vloggerek) és véleményvezérek (influencer marketing) közreműködésével látta a leghatékonyabbnak a pénzügyileg sérülékeny fiatal korosztály elérését. Idén a szakmai bíráló bizottság a helyszíni döntőkön az egyes egyetemek 5 legjobb pályaműve közül választotta ki és részesítette pénzjutalomban – egyetemenként – az első három helyezettet. Emellett a legjobb pályázatokat készítő hallgatók a Magyar Nemzeti Bankban tartott sajtónyilvános eseményen is bemutathatták javaslatukat. A Budapesti Corvinus Egyetem részéről Vései Viktor, a Budapesti Gazdasági Egyetemről Dzsida Gergely, Huber Péter és Lengyel Sára Ágnes alkotta trió bizonyult a legjobbnak. A Miskolci Egyetem diákjai közül Szobota Péter, a kecskeméti Neumann János Egyetem részéről Csányi Dániel, Pöszmet
Vivien és Zámbó József javaslata nyerte el leginkább a zsűri tetszését. A Szegedi Tudományegyetemen Köteles Dávid, Kuruczleki Éva és Rácz Tamás csapata, a győri Széchenyi István Egyetemen pedig Lerner Dorottya és Kasza Krisztián párosa győzedelmeskedett. A 2017-ben útjára indított ötletpályázattal a jegybank kiemelt célja, hogy a fiatal generációt is bevonja a fogyasztók pénzügyi kultúrájának és pénzügyi tudatosságának fejlesztésébe. Az MNB ezért idén is kiemelten vizsgálja, hogy mely hallgatói ötleteket tudja fogyasztóvédelmi tevékenységébe illeszteni. Tavaly például a közfoglalkoztatottak pénzügyi oktatását támogató civil pályázat épült az egyetemisták néhány elképzelésére. E programok kidolgozásában (a pályázati feltételeknek megfelelően) az ötletgazda diákok is részt vehetnek. A kiemelt hallgatói érdeklődésre és a színvonalas pályaművekre tekintettel az MNB jövőre is folytatni kívánja – akár további felsőoktatási intézmények részvételével is – sikeres fogyasztóvédelmi kezdeményezését.

Magyar Nemzeti Bank

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek