Krizáéknak egy célja volt: a vezetés tehetetlenségéről, a miskolci FIDESZ belviszályairól elterelni a figyelmet Kriza Ákos 2010. december elején jelentette be: átvilágították a Miskolc Holdingot, 700 milliós a hiány – előtte dokumentumhalmok.
Már akkor hazudtak, hiszen a dokumentumokban az szerepel, hogy a vagyonértékelés szerint 534 millió forint mérleg szerinti eredménnyel és közel 1 milliárd forint szabad folyószámlakerettel, vagyis plusszal rendelkezett a cégcsoport 2010. szeptember 30-án.
Úgy tűnik, hogy az első „szakértői” munka nem felelt meg a megrendelő elvárásainak, a mai újabb tájékoztatón már 30 milliárd a hiány, s ez már elnyerte tetszését a vezetésnek.
Ha ez is kevésnek bizonyul, akkor újabb politikai megrendelés érkezik?
A kampányban már sokszor hangoztatott bombasztikusnak szánt bejelentések ismételgetése mellett egy szánalmas kísérletet láttunk arra, hogy az új városvezetés elleplezze tehetetlenségét, megosztottságát, az elképzelések hiányát.
A választások óta „eltűnt” a holding pénze és a város több milliárd új felvett hitele; program helyett maradt a sárdobálás, a visszafelé mutogatás.
Ez lesz az élhető város?
S még néhány kérdés:
1. A legutóbbi sajtótájékoztatójukon a Miskolc Holding helyzetéről beszéltek, illetve, hogy 2010. szeptember 30-val vagyonleltárt készítettek. Azokban és a korábbi cégvezetőkkel konzultálva az szerepelt, hogy a vagyonértékelés szerint 534 millió forint mérleg szerinti eredménnyel és közel 1 milliárd forint szabad folyószámlakerettel, vagyis plusszal rendelkezett a cégcsoport.
Kérdés: Hová tűnt ez az eredmény az elmúlt hónapokban, úgy hogy a miskolciak örömmel hallották, díjat sem kell emelni?
2. Az egyik slágertéma a pozícióhalmozás volt a városvezetés kommunikációjában. Csak például: Márkus úr a saját cége mellett a Holding elnök-vezérigazgatója, újabban a MIVÍZ felügyelő-bizottságának elnöke; Czinkné Sztán Anikó a Kalandpark mellett a turisztikai céget és a Miskolctapolca Fejlesztés Kft.-t is igazgatja, ráadásul ezek mellett a Városfejlesztési Kft. felügyelő-bizottságának a tagja is.
Kérdés: Ami eddig bűn volt, az ma már erény?
3. Úgy tudjuk, hogy a választások után többmilliárd forintos hitelt vettek igénybe és ennek ellenére többszáz millió forinttal tartozik az Önkormányzat a miskolci cégeknek, így a Holding vállalatainak is.
Kérdés:Mi ebből az igazság?
4. Átláthatóbb működést ígértek.
Kérdés:Mibe kerültek az átvilágító szakértők ezidáig? Ki és miből fizette? Hány embert rúgtak ki, és ez mennyibe kerül a miskolciaknak?
5. Azt ígérték, hogy az új vezetés professzionális szakmai alapokra épül. Ehhez képest azt beszélik, hogy az új vezetők és munkatársak nagy számban a városvezetők rokoni és baráti köréből kerültek ki. (pl. Zsiga Marcell édesapja)
Kérdés: Nem gondolják-e , hogy hasznosabb lenne nyilvánosan, pályázat útján elsősorban miskolci szakembereket alkalmazni?
az MSZP Miskolci frakciója