2024. 04. 19. péntek

Emma
1 EUR 395 HUF
1 GBP 462 HUF

Az MSZP szerint az adófizetőknek kell állniuk a fészekrakók számláit

A helyi szocialisták egymilliárd forintot húztak volna ki az adófizetők zsebéből a saját kormányuk által Miskolcra szabadított „fészekrakós” probléma rendezésére, hangzott el a Jobbik pénteki sajtótájékoztatóján.

Földesi Norbert, szocialista frakcióvezető értetlenségének adott hangot amiatt, hogy 2012-ben a jobbikos képviselők elutasították azon javaslatukat, mely szerint a Gyurcsány-kormány alatt az Avasra betelepített fészekrakók lakásait az adófizetők pénzén vásárolnák meg emlékeztetett Badány Lajos. A Jobbik miskolci alelnöke szerint ez a szocialista hozzáállás híven tükrözi az elmúlt 20 év Fidesz-MSZP kormányzási gyakorlatát, amely rendszerré tette, hogy a politikusok által elkövetett bűnöket a társadalom tisztességesen dolgozó tagjaival fizettetik meg. Mint fogalmazott: az egymással látszólagosan szembenálló, de a háttérben gazdaságilag teljesen összefonódott Fidesz-MSZP kormányok nagykoalícióban akadályozzák meg a törvénytelenségeket lehetővé tevő, társadalomellenes döntéseket hozó politikusok elszámoltatását. A politikus úgy látja, a fészekrakó-ügy kapcsán beterjesztett összegre akár Gyurcsány Ferenc magánvagyona is megfelelő fedezetet biztosíthatna. Egy felelős városvezetéstől pedig elvárható lett volna, hogy idejében jelezze a saját kormánya által előidézett problémát, nem pedig csak három évvel később, az addigra nyilvánvalóvá váló lakossági felháborodás nyomására tegye ezt meg. Az ügy elszabotálásában jó partner a Fidesz, aki szintén az adófizetőkre terheli a kérdés rendezését.

Badány Lajos felhívta a figyelmet: a szocialisták által javasolt Nemzeti Eszközkezelő bevonását a Fidesz meg is valósította, hogy aztán a közpénzből megvett lakásokba albérlőként helyezze vissza a mélyigénytelen embereket. Eközben a társasházak felé fennálló adósságokat nem térítették meg, a csőd szélére sodorva azokat.

A Jobbik miskolci képviselői megválasztásuk óta szorgalmazzák a több referenciatelepüléssel is  rendelkező Érpataki Modell bevezetését, mellyel a jelenleg hatályos törvények keretein belül is harmonikusan biztosítható a közrend, az elvárható öngondoskodás, valamint a fizetési hajlandóság helyreállítása, mondta az alelnök hozzátéve: ez nem pénz, hanem kizárólag politikai akarat kérdése.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek