Tivadar
1 EUR 395 HUF
1 GBP 462 HUF

MK: Balatonfüred – DVTK 0-7 (0-4)

A Magyar Kupa 2. fordulójában gyakorlatilag az első negyedórában eldöntötte a DVTK a továbbjutást, utána csak a különbség mértéke volt kérdéses. A második félidőben bemutatkozott Ternován Patrik és Kövér Kristóf is.

Magyar Kupa 2. forduló
Balatonfüredi FC – Diósgyőri VTK 0-7 (0-4)

Balatonfüred, Városi Sportpálya, 500 néző. Játékvezető: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Kulman Tamás).
BFC: Szabó M. – Bánhidi, Gólya, Gál, Böröczky, Aranyi, Cseszneki, Baldauf, Tóth G., Switzer – Wágner. Vezetőedző: Földesi Károly.
DVTK: Radoš – Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes – Egerszegi, Kitl – Bacsa, Bognár I., Barczi – Grumić. Vezetőedző: Bekő Balázs.
2015/2016 MK 2. forduló: Balatonfüred – DVTK

Csere: Kitl helyett Kövér, Barczi helyett Ternován, Gólya helyett Mayer és Tóth G. helyett Rosta mind a 46., Switzel helyett Maka a 61.,  Radoš helyett Bősz a 69. percben.
Gólszerző: Szabó M. (0-1, öngól) a 15., Grumić (0-2) a 17., Bacsa (0-3) a 38., Grumić (0-4) a 41., Bognár I. (0-5) a 60., Kovács G. (0-6) a 72., Bognár I. (0-7) a 90+1. percben.

Győzelmével a DVTK jutott a 3. fordulóba, melyet október 14-én, szerdán rendeznek. A továbbjutás akkor is egy mérkőzésen dől el, az NB I.-es csapatok kiemeltek, nem sorsolhatják össze őket.

Kulcspillanatok

15. perc: Jobboldali támadás során Okuka ívelt az alapvonal közeléből, középen Grumić emelkedett a legmagasabbra és a jobboldali kapufára fejelt. A kipattanó labda Szabó kapusról a hálóba került, öngól, 0-1

17. perc: Szép Grumić-Barczi-Grumić összjáték végén a csatár 18 méterről középről laposan kilőtte a bal alsó sarkot, 0-2.

38. perc: Bognár újabb szép passzát követően Bacsa került helyzetbe a jobboldalon, hagyta, hogy kettőt pattanjon a labda, majd kilőtte a bal felső sarkot, 0-3.

41. perc: Kitl szerzett labdát a felezővonalnál, Bognárnak passzolt, aki Grumićot hozta gólhelyzetbe. A csatár átvette a labdát és a 16-osról kilőtte a bal alsó sarkot, 0-4.

60. perc: Grumić a 16-os vonalán visszaadta Bognárnak a gólpasszokat, a középpályás magabiztosan használta ki, hogy csak a kapussal áll szemben, 0-5

72. perc: Bognár jobbról végezhetett el szögletet, laposan adta be, amit Lipták két lövőcsellel levitt az alapvonalra, ahonnan középre emelt. Kovács érkezett és egy lépésre a kaputól magasra ugorva a hálóba fejelt, 0-6.

90+1. perc: Lipták tette ki jobbra Bacsának a labdát, aki betört a 16-oson belülre, ahol Bognárnak passzolt. A DVTK 10-ese az üres kapuba lőtt, 0-7.

Fotó:A győztes csapat (Fotó: Szabó Krisztián)