Andrea, Ilma
1 EUR 393 HUF
1 GBP 460 HUF

Kocsis Bernát Bendegúz az újonc bajnok

A Miskolc Városi Sportiskola (MVSI) sportolói közül Kocsis Bernát Bendegúz aranyérmet érdemelt ki a békéscsabai magyar bajnokságon, ahol társai további öt ob-érmetis begyűjtöttek.

A tavaszi szezon legfontosabb versenyét rendezték meg április végén, Békéscsabán. A 39. Nemzetközi Sportgála és 24. Futógála keretei között hívták életre Magyarország idei felnőtt és U23-as 20 kilométeres, valamint a Fiatalkorúak (junior, ifjúsági, serdülő,  újonc korcsoport) Hosszútávú Gyalogló Bajnokságát. A sportolók a Csaba Center előtt kijelölt 1 kilométeres körön teljesítették a korcsoportjuknak megfelelő távot.

Az MVSI színeit képviselő gyaloglók közül az U23 versenyben Kovács Soma ezüstérmet szerzett, ami a felnőtteknél az előkelő hatodik helyhez volt elegendő.

Az ifjúságiaknáll Varga Dávid, a 15 kilométeres verseny közben, az első 10 km során az U18-as Eb 48:30 perces szintjén belül (47:55) gyalogolt, végül pedig egyéni csúccsal a dobogó második fokára állhatott fel. A bronzérem, az ifjúsági aranyjelvényes szintet teljesítő Gál Vencel nyakába került.

Kocsi Elizabet idén versenyez először az ifjúságiaknál, így számára a 10 kilométeres táv teljesen új volt, ötödik helye tisztes helytállást jelentett.

A serdülő fiúk 8 kilométeres küzdelmében Konczvald Tamás új egyéni csúccsal bronzérmest lett. Bánk Leon, ugyanezen a távon, épphogy lemaradva a dobogóról, negyedikként zárt. Az azonos korú lányok 5 km-es futamában Tamás Dorottya szintén a negyedik helyen végzett, míg Molnár Boglárka egyéni csúccsal lett ötödik, a hetedik Oravecz Anikó szintén megjavította eddigi legjobbját.

A verseny idei egyetlen miskolci magyar bajnokát az újonc 5 kilométeres gyaloglás hozta meg. Kocsis Bernát Bendegúz nagy egyéni csúccsal, újonc aranyjelvényes szinten belül bizonyult a legjobbnak. Ugyanitt, az egyéni csúcsot produkáló  Koc Róbert révén egy bronzérem is jutott a miskolci sportiskolásoknak. Az újonc leányok között Hassan Mirjam aranyjelvényt jelentő egyéni csúcsa újabb ezüstéremmel gazdagította a csoportot.

A nem bajnoki futamot jelentő gyermekversenyek során Stefanovics Roland aranyérmet szerzett, míg Farkas Lelle és Kocsis Vanda a 4-5. helyért folytatott külön küzdelmet, miközben mindannyian felülírták eddigi legjobb idejüket.

A versenyzőket Szűcs József készítette fel, akinek a helyszínen Sallai Anett, a háttérmunkában pedig Rácz Pál segítette.

Eredmények

Felnőtt férfiak, 20 km: 6. Kovács Soma, 1:35:53 óra.

U23 férfiak, 20 km: 2. . Kovács Soma, 1:35:53

Ifjúsági fiúk, 15 km: 2. Varga Dávid, 1:13:36, 3. Gál Vencel, 1:16:41

Ifjúsági leányok, 10 km: 5. Kocsi Elizabet, 1:03:14

Serdülő fiúk, 8 km: 3. Konczvald  Tamás, 43:23 perc, 4. Bánk Leon, 43:28

Serdülő leányok, 5 km: 4. Tamás Dorottya, 29:52, 5. Molnár Boglárka, 30:12, …7. Oravecz Anikó, 34:16

Újonc kcs., fiúk, 5 km: 1. Kocsis Bernát Bendegúz, 27:58 (a bajnok edzői: Szűcs József és Sallai Anett), …3. Koc Róbert Kasim,  33:49

Újonc kcs., leányok, 5 km: 2.Hassan Mirjam,  32:29.0

Gyermek kcs., fiúk,  2 km: 1. Stefanovics Roland, 12:21

Gyermek kcs., leányok,  2 km: 4. Farkas Lelle, 14:10, 5. Kocsis Vanda, 14:14.

Fotó:

Az MVSI újdonsült magyar bajnoka, Kocsis Bernát Bendegúz a dobogó tetején, edzői, Szűcs József és Sallai Anett társaságában.

(Fotó: Magánarchívum)