Emma
1 EUR 394 HUF
1 GBP 460 HUF

DVTK – Videoton 1-2 (1-0)

Az OTP Bank Liga 3. fordulójában a rendes játékidő végén vezetett a DVTK, amikor egy nagy hiba után egyenlíteni tudott a Videoton. A pofon benne maradt a csapatban, így végül még pontot sem sikerült szerezni.

OTP Bank Liga 3. forduló
Diósgyőri VTK – Videoton FC 1-2 (1-0)

Miskolc, Diósgyőri Stadion, 4264 néző. Játékvezető: Iványi Zoltán (Buzás Balázs, Szpisják Zsolt; Pintér Csaba, Nazsa Tamás).
DVTK: Antal – Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes – Egerszegi – Barczi, Koman, Nikházi, Bacsa – Grumić. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Videoton: Pajović – Szolnoki, Lang, Vinícius, Maréval – Simon Á. – Heffler T., Trebotić, Pátkai, Gyurcsó – Soumah. Bernard Casoni.
2015/2016 3.forduló: DVTK – Videoton

Csere: Nikházi helyett Bognár I. a 46., Trebotić helyett Luijckx az 58., Heffler T. helyett Ivanovski a 61., Soumah helyett F. Oliveira a 69., Barczi helyett Takács T. a 72., Bacsa helyett Halmai a 88. percben
Sárga lap: Vinícius a 9., Nemes M. a 41., Okuka a 45., Koman és Maréval a 61., Pátkai a 69., Bacsa a 70. percben.
Piros lap: Simon Á. a 48. percben.
Gólszerző: Koman (1-0, 11-esből) a 9., F. Oliveira (1-1) a 90+3, Pátkai (1-2) a 90+5 percben.

Kulcspillanatok

9. perc: Vezet a DVTK!  Nikházi kapott nagy labdát a 16-os jobb oldalán, befűzte Viniciust, aki szabálytalankodott vele szemben. A büntetőt Koman a bal alsó sarokba lőtte, 1-0

48. perc: Simon ütött bele egy labdába a kezdőkörben, sárgát kapott érte, és mivel ez a második, emberelőnybe került a DVTK

90+3. perc: Egyenlített a Videoton. Koman rosszul adta haza a labdát az ellenfél térfeléről, Oliveira csapott le a labdára és az üres kapuba gurított, 1-1.

90+5. perc: Fordított a Videoton, Maréval bal oldali beadása után Pátkai közelről a kapuba fejelt. 1-2.

Az események percről percre

Edzői nyilatkozatok

Bekő Balázs: Nagyon nehéz mit mondni egy ilyen mérkőzés után, amit normál körülmények között megnyerünk, így viszont egy pontot sem kaptunk. Nem emlékszem, hogy pályafutásom során éltem-e át hasonlót. Az első félidőben azt csináltuk, amit elterveztünk, jól játszottunk, voltak helyzeteink, gólt is lőttünk. A másodikban biztosabban álltunk a lábunkon, nem ész nélkül, hanem ésszel szerettük volna növelni az előnyünket. Semmi jel nem mutatott arra, hogy a Videoton gólt tudna szerezni, ívelgetéssel próbálkoztak. A végére egyelőre nem tudok mit mondani, egy rossz döntéssel indult, ami sajnos benne van a futballban.
Bernard Casoni: Jó néhány nehéz mérkőzés van mögöttünk, és tudtuk, az európai kupák mellett nehéz lesz a bajnokságban is helytállni. Sajnos a büntetőnek köszönhetően hátránnyal kezdtük a mérkőzést, kicsit szigorú ítélet volt. Ezt követően nehéz volt felvenni a játék ritmusát. A félidőben fejben helyretettük a szünetben, azonban a második félidő elején azonnal kaptunk egy piros lapot, amit úgyszintén túl szigorúnak ítélek meg. A folytatásban emberhátrányban is nyomást gyakoroltunk a DVTK-ra. Pajovićnak volt egy sorsdöntő védése, ami meccsben tartott minket. A végjátékban minden érdem a játékosoké, mert felülmúlták magukat, külön tetszett, hogy az egyenlítő gól után a győztes gólt  is meg akartuk szerezni.

A DVTK kezdőcsapata (Fotó: Szabó Gábor)