2024. 10. 5. szombat

Aurél
1 EUR 401 HUF
1 GBP 479 HUF
Kezdőlap » Így reagál a piac a Növekedési Hitelprogram kivezetésére

Így reagál a piac a Növekedési Hitelprogram kivezetésére

Más formában kaphatnak alacsony kamatozású hiteleket a vállalkozások

A 3000 milliárd forintos keretösszeg kimerülésével megszűnik a Növekedési Hitelprogram. Az alacsony kamatozású hitel magyar vállalkozások tízezreinek nyújtott nagy segítséget a koronavírus járvány alatt. A hitelprogram kivezetésére gyorsan reagáltak a gazdasági élet szereplői: hamarosan újraindítási konstrukciók lesznek elérhetőek a Széchenyi Kártya Program keretében, az MGV Zrt. pedig személyre szabott hitelkonstrukciókat kínál kis- és középvállalkozások számára.

Tavaly áprilisi elindítása óta több tízezer kis- és középvállalkozás jutott összesen közel 3000 milliárd forint kedvező kamatozású forráshoz a Növekedési hitelprogram Hajrá (NHP Hajrá) konstrukció keretében. A jelentős igénybevételből adódóan a Magyar Nemzeti Bank által a keretösszeg kétszer is megemelésre került. A program újraindította a piaci alapú hitelezést és a kis-és középvállalkozások hitelállományának növekedését, ám a keretösszeg kimerüléséből fakadóan bejelentették az NHP Hajrá hitelprogram megszűnését.

A kivezetésre került kedvező kamatozású programot a vállalkozások 35 százaléka beruházási hitelre, 55 százaléka forgóeszköz hitelre, 10 százaléka pedig korábban felvett hitel kiváltására vette igénybe. A program hatalmas kiutat adott a tartalékkal rendelkező vállalkozásoknak, hiszen a megtakarításukra alapozva rendkívüli sikereket tudtak elérni.

Az NHP Hajrá megszűnésének hírére gyorsan reagált a magyar gazdaság. Nemrég bejelentették, hogy a KAVOSZ Zrt. által koordinált Széchenyi Kártya Program keretében újraindítási konstrukciók lesznek elérhetők július 1-jével, amelyek folyószámlahitelként, beruházási és forgóeszköz célokra is igénybe vehetők lesznek a kis- és középvállalkozások számára. Emellett a piac is gyorsan reagált: új kedvező konstrukciót kínál a Magyar Gazdaság- és Vállalkozásfejlesztő Zrt. (MGV Zrt.) is.

NHP helyett Gazdaság Újjáépítési Hitel Program

„A növekedési hitelprogram hiánypótló lehetőség volt a mikro -kis és középvállalkozások számára. Lehetőségük nyílt új beruházási fejlesztési lehetőségeik megvalósulására, munkahelyek teremtésére, a hozzáadott értékük növelésére, vagyis végső soron a teljes magyar GDP növelésére alacsony kamatozású konstrukciók mellett” – mondta Dr. Hannya Nimer, az MGV Zrt. ügyvezető-elnöke, aki hozzátette: munkatársaival elhivatott abban, hogy ügyfeleiknek a megváltozott kamatkörnyezetben is támogatást nyújtson céljaik megvalósításához.

A Magyar Gazdaság- és Vállalkozásfejlesztő Zrt. a piacról kivezetett Növekedési Hitelprogram helyett, ügyfeleire szabott, egyedi feltételek mellett kívánja a vállalkozásokat forráshoz juttatni a Magyar Fejlesztési Bank által kidolgozott MFB Gazdasági Újjáépítési Hitel Program keretein belül. Az MGV Zrt. ezzel az egyéni igényeket kiszolgáló, refinanszírozási konstrukcióval kívánja segíteni a vállalkozások új beruházásait és fejlesztési projektjeit.

„Tudjuk, hogy a vállalkozások életében a legfontosabb tényező a kiszámíthatóság. Így rendkívül kedvező konstrukciónkban minden ügyfél esetén egyénre szabott árazást szabunk meg a GUP program keretein belül. Így szeretnénk beruházásaik sikerében segíteni őket” – magyarázta Dr. Hannya Nimer.

A fotó illusztráció

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

Pörög a hazai gépjárműpiac
Élen a kishaszongépjármű, a motorbicikli és a személygépkocsiBudapest, 2024. október 2. – A magyar piac egészét hirdetésszámban és látogatottságba…

További cikkek