Kiváló miskolci sportemberek díjazása
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

RoyalMagazin.hu

2018. november 13. kedd

Szilvia ünnepli névnapját.
Holnap Aliz napja lesz.
Főoldal Hírek Sport Kiváló miskolci sportemberek díjazása
Kiváló miskolci sportemberek díjazása PDF Nyomtat Email
2017 december 21., csütörtök 09:57

A  kiváló miskolci sportolók, edzők, sportvezetők  hagyományos év végi  díjátadó ünnepségének  december 19-én a Művészetek Háza adott otthont.

 dr. Kriza Ákos, Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere a kiemelkedő sportsikerekben bővelkedő 2017-es  szezon méltatását követően  az ifjúsági, a junior és a felnőtt kategóriákban az országos bajnokokat, a világ- és Európa-bajnokságokon elért 1-6. helyezetteket, továbbá a diákolimpiai országos győzteseket jutalmazta meg.

Ebben az évben nem kevesebb, mint 180 sportoló és 59 sikeres edző érdemelte ki teljesítményével a jutalmakat. Elsőként az MVSI Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft. szakosztályainak sportolói, edzői vehették át a díjakat.

A díjazottak listája:

MVSI Miskolc Városi Sport Iskola Nonprofit Kft. - Diósgyőri Birkózó Club

Bíró Balázs

-        54 kg-os súlycsoport, II. korcsoport, kötöttfogású birkózó Diákolimpia 1. hely

-         63 kg-os súlycsoport, II. korcsoport, szabadfogású birkózó Diákolimpia 1. hely

Orliczki Bendegúz

-        38 kg-os súlycsoport, IV. korcsoport, kötöttfogású birkózó Diákolimpia 1. hely

-        38 kg-os súlycsoport, IV. korcsoport, szabadfogású birkózó Diákolimpia 1. hely

Színay Csaba

-        63 kg-os súlycsoport, III. korcsoport, kötöttfogású birkózó Diákolimpia 1. hely

-        69 kg-os súlycsoport, III. korcsoport, szabadfogású birkózó Diákolimpia 1. hely

-        63 kg-os súlycsoport, kötöttfogású birkózó serdülő magyar bajnokság 1. hely

Színay Szabolcs

-        46 kg-os súlycsoport, II. korcsoport, szabadfogású birkózó Diákolimpia 1. hely

Zurai Rajmund

-        46 kg-os súlycsoport, IV. korcsoport, kötöttfogású birkózó Diákolimpia 1. hely

-        50 kg-os súlycsoport, IV. korcsoport, szabadfogású birkózó Diákolimpia 1. hely

-        46 kg-os súlycsoport, kötöttfogású birkózó serdülő magyar bajnokság 1. hely

-        50 kg-os súlycsoport, szabadfogású birkózó serdülő magyar bajnokság 1. hely


Edzők:

Juhász Sándor

Lakatos Győző


MVSI Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft. - Diósgyőri Kajak-Kenu Sport Club

Balázs Kinga

(Tc-4) Diákolimpia (2000m) 1. hely


Festő Vanda

(C-1) U16 női Diákolimpia (200m) 1. hely


Lasztóczy István

Serdülő Országos Bajnokság (C-1) 3x200m váltó 1. hely


Novák Botond

(Tc-4) Diákolimpia (2000m) 1. hely


Novák-Vargay Tamás

(Tc-4) Diákolimpia (2000m) 1. hely


Orosz Adrienn

Kajak egyes Ifjúsági Világbajnokság (200m) 2. hely

Kajak egyes Ifjúsági Európa Bajnokság (200m) 1. hely

Kajak egyes Ifjúsági Országos Bajnokság (200m) 1. hely


Rácz Boglárka

(K-1) U16 női Diákolimpia (200m) 1. hely


Repei Bence

Serdülő Országos Bajnokság (C-1) 3x200m váltó 1. hely


Tóth Áron

Serdülő Országos Bajnokság (C-1) 3x200m váltó 1. hely


Tóth Hanna

(Tc-4) Diákolimpia (2000m) 1. hely


Zarándi Csaba

U10-12 Kajak négyes Diákolimpia (2000m) 1. hely



edzők:                                    

Belányi Zsolt

Orosz Sándor

Oroszné Pilipecz Marianna

Rajnai Sándor

Révész Zoltán

Slisz Béla


Miskolci Vasutas Sport Club -MVSI Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft.,  judo szakosztály

Pásztor Eszter

Judo Diákolimpia 1. hely

Sárközi Zsuzsanna

Judo Diákolimpia 1. hely

Faragó Petra

Ifjúsági férfi-női Judo Országos Bajnokság 1. hely

Atom kupa Serdülő, Ifjúsági férfi-női ORV 1. hely

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál 3. hely

Feczkó Csanád

- Atom kupa Serdülő, Ifjúsági férfi-női ORV 1. hely

- Ifjúsági Judo Világbajnokság 3. hely

- Ifjúsági Judo Európa Bajnokság 2.

- Junior B férfi Judo Országos Bajnokság 1. hely

- Ifjúsági férfi-női Judo Országos Bajnokság 1. hely

- Diák „C”, ifjúsági férfi-női Judo Diákolimpia 1. hely

- Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál 1. hely

Gecsei Dorottya

Diák „C”, Ifjúsági férfi-női Judo Diákolimpia 1. hely

Kriza Anna

Ifjúsági férfi-női Judo Országos Bajnokság 1. hely

Turánszki Zalán

Diák „C”, ifjúsági férfi-női Judo Diákolimpia 1. hely

Edző(k):

Kálmán Tibor

Kawaguchi Yudai

Gecsei László

Nagy Sándor

MVSI Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft., atlétika szakosztály:

Bacsa Fanni

- távolugrás Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Bánk Leon

Ifjúsági Országos Bajnokság (serdülő csapatbajnokság) 1. hely

Farkas Balázs

Ifjúsági Országos Bajnokság (serdülő csapatbajnokság) 1. hely

Gál Vencel

5km gyaloglás Ifjúsági Országos Bajnok

Iván Levente

10km hegyi-futás Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Iván Zsombor

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál 6. hely

Kocsi Elizabet

3000m-es csapat gyaloglás Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Konczvald Tamás

Ifjúsági Országos Bajnokság (serdülő csapatbajnokság) 1. hely

Monoki Benjámin

Ifjúsági Országos Bajnokság (serdülő csapatbajnokság) 1. hely

Pintér Erik

Ifjúsági Országos Bajnokság (serdülő csapatbajnokság) 1. hely

Répási Bernadett

3000m-es csapat gyaloglás Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Schein Péter

Ifjúsági Országos Bajnok (serdülő csapatbajnokság) 1. hely

Szentmarjai Bálint

Ifjúsági Országos Bajnokság (serdülő csapatbajnokság) 1. hely

Tamás Dorottya

3000m-es csapat gyaloglás Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Török Gergő

Ifjúsági Országos Bajnokság (serdülő csapatbajnokság) 1. hely

Edzők:

László István

Sallai Anett

Szűcs József

Tigyi József

Zámbori Zoltán

MVSI Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft. - M1 Fitness

Szamkó Zsolt

Junior ökölvívó Országos Bajnokság 1. hely

Edzők:

Siroki Norbert

Váradi Gábor


Számos országos bajnoki és nemzetközi versenyen szerzett kiemelkedő teljesítménnyel büszkélkedhetnek a 2017-es évben miskolci sportegyesületek.

Diósgyőri Birkózó Club

Lakatos Győző

88 kg (D kategória) kötöttfogású veterán birkózó Világbajnokság 2. hely

88 kg (D kategória) szabadfogású veterán birkózó Világbajnokság 2. hely

88 kg (D kategória) kötöttfogású veterán birkózó Országos Bajnokság 1. hely

88 kg (D kategória) szabadfogású veterán birkózó Országos Bajnokság 1. hely

Sipeki Károly

88 kg (C kategória) kötöttfogású veterán birkózó Országos Bajnokság 1. hely

88 kg (C kategória) szabadfogású veterán birkózó Országos Bajnokság 1. hely

Diósgyőri Tájékozódási Futó Club, tájékozódási futás:

Debnár Zsuzsanna

Országos Váltó Bajnokság .1 hely

Országos Pontbegyűjtő Csapat Bajnokság 1. hely

Demeter Ambrus

Országos Pontbegyűjtő Csapat Bajnokság 1. hely

Halona Gergely

Országos Pontbegyűjtő Csapat Bajnokság 1. hely

dr. Hegedűs Ágnes

Országos Váltó Bajnokság 1 hely

Országos Pontbegyűjtő Csapat Bajnokság 1. hely

dr. Kottman Dezső

Országos Középtávú Bajnokság 1. hely

Országos Pontbegyűjtő Csapat Bajnokság 1. hely

Leleszi Marcell

Országos Pontbegyűjtő Csapat Bajnokság 1. hely

Magyar Zsolt

Országos Éjszakai Bajnokság 1. hely

Tamás Bianka

Tájkerékpáros Országos Középtávú Bajnokság 1. hely

Sítájfutó Országos Rövidtávú Bajnokság 1. hely (Miskolci Honvéd SE sportolójaként)

Tamás Tibor

Országos Pontbegyűjtő Csapat Bajnokság 1. hely

Tájkerékpáros Országos Váltó Bajnokság 1. hely

Tóbisné Várady Szilvia

Országos Váltó Bajnokság 1. hely

Országos Pontbegyűjtő Csapat Bajnokság 1. hely

Sítájfutó Országos Rövidtávú Bajnokság 1. hely

Tugyi Levente

Országos Rövidtávú Bajnokság 1. hely

Zsigmond Zsombor

Országos Pontbegyűjtő Csapat Bajnokság 1. hely

Tájékozódási kerékpár:

Jordán Soma

Tájkerékpáros Országos Hosszútávú Bajnokság 1. hely

Tőczik Vendel

Tájkerékpáros Országos Középtávú Bajnokság 1. hely

Viraszkó Zoltán

Tájkerékpáros Országos Váltó Bajnokság 1. hely

Tájkerékpáros Országos Középtávú Bajnokság 1. hely

Edzők:

Less Áron

Nagy András

Szász László

Diósgyőri Vívó Egyesület

Egerszegi Alexandra

Női Párbajtőr egyéni Országos Diákolimpia 1. hely

Női Párbajtőr csapat Országos Diákolimpia 1. hely

Kis Evelin

Női Párbajtőr csapat Országos Diákolimpia 1. hely

Nagy Emma

Női Párbajtőr Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Nagy Kinga

Női Párbajtőr egyéni Országos Diákolimpia 1. hely

Női Párbajtőr csapat Országos Diákolimpia 1. hely

Edzők:

Kosztopulosz Beatrix

Patócs Béla

Havasszépe Sport Egyesület és Jégszínház


Szarka Ivett

Basic Novice B. kategória, Műkorcsolya utánpótlás Korosztályos Országos Bajnokság 1. hely

Szávai Kinga

Rekreáció C Arany kategória, Rekreációs Országos Bajnokság 1. hely



Edzők:

Bikfalvi Tünde

Vidrai Szabolcs

Haza-Húzó Hagyomány-Egészség-Természetvédő Íjász Sportegyesület


Bakó Szabina

Felnőtt 3D Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Berecz Béla

Veterán 3D Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Veterán 3D Terem Íjászat Országos Bajnokság 1. hely

Gerőcs Fanni

Ifjúsági Történelmi Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Lázár Gábor

Felnőtt 3D Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Miksztai Árpád

Veterán IFAA Terem Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Veterán World Archery Terem Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Racskóné Ribárszki Orsolya

Felnőtt női World Archery Terem Íjász Országos  Bajnokság 1. hely

Felnőtt női Pálya Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Szűcs Bence

Ifjúsági World Archery Terem Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Ifjúsági Pálya Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Tóth Abigél

Gyerek nő 3D Terem Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Vartal Botond

Gyerek férfi Történelmi Terem Íjász Országos Bajnokság 1. hely

Gyerek férfi HDH-IAA Historical Archery Európa Bajnokság 2. hely

World Archery Terem íjász Országos Bajnokság 1. hely

Edzők:

Keresztessy László

Racskó Gyula

Tóth Géza


Kis-Galya Közhasznú Sportegyesület

Lónyai Levente

Mountain Bike Diákolimpia Országos Döntő 1. hely

Edzők:

Kirilla László

Sikter Zsuzsanna


Miskolci Honvéd Sport Egyesület

Büki Ádám

Felnőtt Nyári Biathlon Országos Bajnokság (4 km sprint) 1. hely

Felnőtt Biathlon Országos Bajnokság (10 km sprint) 1. hely

Felnőtt Biathlon Országos Bajnokság (15 km tömegrajt) 1. hely

Büki Dávid

Target Sprint felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Edző(k):

Büki Gábor

Miskolci Judo Club


Czerlau Jennifer

Ifjúsági Judo Országos Bajnokság 1. hely

Maksa Csaba

Judo Diákolimpia 1. hely



Edző:

Flórusz János


Miskolci Ju Jitsu Egyesület

Jeddy Gábor

Ifjúsági Grappling Magyar Bajnokság 1. hely

Krebán Olivér

Ifjúsági Ju-Jitsu Országos Bajnokság 1. hely

Grappling Diákolimpia 1. hely

Grappling Magyar Bajnokság 1. hely

Körmöndi Marcell

Ifjúsági Grappling Világbajnokság 3. hely

Ifjúsági Ju-Jitsu Országos Bajnokság 1. hely

Ifjúsági Grappling Magyar Bajnokság 1. hely

Grappling Diákolimpia 1. hely

Sejkocki Dávid

Junior Ju-Jitsu Országos Bajnokság 1. hely

Szabó Alex

Ifjúsági Ju-Jitsu Országos Bajnokság 1. hely

Ifjúsági Grappling Magyar Bajnokság 1. hely

Edző:

Mellik Béla


Miskolci Kisbocsok Sakk Egyesület

Iván Réka

Egyéni Amatőr Diákolimpia 1. hely

Kassay Lilla

Ifjúsági Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid Országos Bajnokság 1. hely Országos Egyéni Diák Sakkolimpiai Bajnokság 1. hely

Orosz Keve Viktor

Egyéni Amatőr Diákolimpia 1. hely

Vanczák Tamás

Ifjúsági Magyar Korcsoportos Egyéni Rapid Országos Bajnokság 1. hely

Edző:

Vanczák Attila



Miskolci Vízművek Sport Club, szenior úszó szakosztály

Baranyi Judit

VII. Rövidpályás Szenior Országos Bajnokság (50 m, 100 m és 200 m gyorsúszás, 100 m és 200 m hátúszás) 1. hely

III. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszóverseny (50 m, 200 m gyorsúszás, 100m és 200m hátúszás) 1. hely

XLVII. Országos Szenior Úszóbajnokság (50 m, 100 m és 200 m gyorsúszás, 100m és 200m hátúszás) 1. hely

Baranyi Mária

III. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszóverseny (100m gyorsúszás) 1. hely

Baranyi Valéria

VII. Rövidpályás Szenior Országos Bajnokság (50 m, 100 m és 200 m mellúszás, 100m vegyes úszás) 1. hely

III. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszóverseny (50 m mellúszás) 1. hely

XLVII. Országos Szenior Úszóbajnokság (50 m és 100 m mellúszás) 1. hely

Furuglyás Attila

III. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszóverseny (4x50 m Miskolci VSK gyors váltó) 1. hely

Hatvani János

VII. Rövidpályás Szenior Országos Bajnokság (100 m mellúszás) 1. hely

III. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszóverseny (200 m mellúszás és 400 vegyes úszás) 1. hely

III. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszóverseny (4x50 m Miskolci VSK gyors váltó) 1. hely

Horváth Béla

III. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszóverseny (4x50 m Miskolci VSK gyors váltó) 1. hely

Kőszegi Károly

III. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszóverseny (4x50m Miskolci VSK gyors váltó) 1. hely

Pásztor Róbert

III. Duna Kupa Nemzetközi Szenior Úszóverseny (200m pillangóúszás) 1. hely

Edző: Jurák Árpád

Mozgáskorlátozottak AKARAT Sportegyesület

Kontravácz Csaba

Felnőtt Országos Bajnokság (50 m hátúszás) 1. hely

Gergely István

Felnőtt Országos Bajnokság (50 m pillangó) 1. hely

Felnőtt Kerekesszékes Vívó Világbajnokság 5. hely (Diósgyőri Vívó Egyesület sportolójaként)

Porcs Attila

Felnőtt Országos Bajnokság (100 m gyors S7 kat.) 1. hely

Réz Róbert

Felnőtt Országos Bajnokság (100 m gyors S6 kat.) 1. hely

Tógyi Ferenc

Felnőtt Országos Bajnokság (50 m gyors) 1 .hely

Edző:

Lénárt György


MTTSZ Miskolci Vasutas Sportlövő Egylet

Bényei Bálint

Sziluett rövidpályás Országos Bajnokság, Ifjúsági légpuska hazai versenyszám 1. hely

Sziluett rövidpályás Országos Bajnokság, Ifjúsági légpuska nemzetközi szám 1. hely

Szőlősi Simon

Gyorspont Országos Bajnokság, Ifjúsági Kiskaliberű Pisztoly Versenyszám 1. hely

Edzők: Bényei Ferenc, Huszti Róbert

Swimming Pentathlon Club Egyesület

Doszpoly Zsombor

Kéttusa Országos Bajnokság egyéni 1. hely

Kéttusa Országos Bajnokság váltó 1. hely

Országos Delfin Bajnokság (100 m gyorsúszás) 1. hely

Hornyik Hanna

Kéttusa Országos Bajnokság  váltó 1. hely

Hornyik Míra

Kéttusa Országos Bajnokság  váltó 1. hely

Kozma Laura

Kéttusa Országos Bajnokság egyéni 1. hely


Szabó Alexa

Háromtusa Országos Bajnokság egyéni 1 hely


Tóth Regő

Kéttusa Országos Bajnokság váltó 1. hely

Edző:

Fázold Henrik


Zöld Sportok Clubja

Kovács Attila Gábor

Felnőtt (M65 kategória) Rádiós Tájfutás Európa Bajnokság (kategória: URH csapat) 2. hely

Felnőtt (M65 kategória) Rádiós Tájfutás Európa Bajnokság (kategória: RH csapat) 5. hely

Felnőtt (M65 kategória) Rádiós Tájfutás Európa Bajnokság (kategória: Foxoring egyéni) 6. hely

Felnőtt (M65 kategória) Országos Rövidtávú Egyéni Tájfutó Bajnokság 1. hely

Justitia Fuji-Yama Sportegyesület

Szilágyi Gergő

junior férfi kata WKF Karate Magyar Bajnokság 1. hely

Tóth Vanda

kadet női kata WFK Karate Magyar Bajnokság 1. hely

Edzők:  Kis Virág, Schuster Judit

Egyéni Tenisz versenyzők

Szűcs Lajos

férfi páros szenior tenisz Országos Bajnokság 1. hely

Tőkészki Bertalan

férfi páros szenior tenisz Országos Bajnokság 1. hely


Csapatok és edzők:

Miskolci Mazsorett Együttes

Bohus Hanna

Magyar Mazsorett Bajnokság kadett korosztály 1. hely

Magyar Mazsorett Bajnokság baton miniformáció tagjaként 1. hely

Mágori Nelli

Magyar Mazsorett Bajnokság baton miniformáció tagjaként 1. hely

Mikli Fanni

Magyar Mazsorett Bajnokság baton miniformáció tagjaként 1. hely

Ragány Dorka

Magyar Mazsorett Bajnokság kadett korosztály 1. hely

Magyar Mazsorett Bajnokság baton miniformáció tagjaként 1. hely

Szalkó Aliz

Magyar Mazsorett Bajnokság baton miniformáció tagjaként 1. hely

Edző:

Dudás Ágnes

Miskolci Steelleaders SE

Baffi Réka

Felnőtt Európa Bajnokság 1. hely

Felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Bíró Fruzsina

Felnőtt Európa Bajnokság 1. hely

Felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Cseke Kíra

Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Dudás Vanda

Felnőtt Európa Bajnokság 1. hely

Felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Folyami Fanni

Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Győr Emma

Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Hallai Petra

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Hernádi Dorka

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Illés Szilvia

Felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Kerekes Boglárka

Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Kiss Lea

Felnőtt Európa Bajnokság 1. hely

Felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Láng Dorka

Junior Országos Bajnokság 1. hely (egyéni)

Monostori Anna

Felnőtt Európa Bajnokság 1. hely

Felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Ninausz Bianka

Felnőtt Európa Bajnokság 1. hely

Felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Rostás Réka

Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Szabó Csenge

Junior Országos Bajnokság 1. hely (egyéni)

Szarka Anna

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Szövördi Bodza

Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Tamás Kinga

Felnőtt Európa Bajnokság 1. hely

Felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Tóth Balázs

Felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Tóth Fanni

Felnőtt Európa Bajnokság 1. hely

Felnőtt Országos Bajnokság 1. hely

Tóth Zita

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Varga-Sebők Emma

Ifjúsági Országos Bajnokság 1. hely

Edzők: Mogyorós Zsuzsa, Molnár Ágnes, Sütő Inez, Tanyi Enikő, Tar Miklós

Miskolci „Jégvirág” Korcsolya Klub

Balga Lili

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Bonczi Fanni

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Daher Paula

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Fülöp Gréta

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Lakatos Hanna

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Lakatos Kitti

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Matiscsák Melitta

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Monoki Zsófia

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Nagy Dalma

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Németh Anna

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Osváth Zsuzsanna

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Szűcs Gréta

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Újhelyi Eszter

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Váczy Lili

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Vajda Eszter Dóra

Junior Országos Bajnokság 1. hely

Edzők: Huszár Diána, Osváth Katalin

MVLC – Miskolci Vízilabda Club Nonprofit Kft.

Nagy Ádám

U20 Junior Világbajnokság 4. hely

Vadovics Viktor

U20 Junior Világbajnokság 4. hely

Edzők:

Bachner András (szakmai vezető)

Dr. Sike József (vezetőedző)

Kiemelt sportolói díjak

Miskolci Jegesmedvék Sportszervező Kft.

A 2016/2017-es szezonban MOL Liga győztes és egyben Férfi Felnőtt Magyar Bajnok a DVTK Jegesmedvék csapata:

Adorján Attila

Albert Tibor

Bernáth Milán

Colin Joe

Galanisz Nikandrosz

Hajós Roland

Jarkko Leppanen

Karda Milán

Kiss Bence – U20-as 2/A csoportos világbajnokság 1. hely

Laczkó Ákos

Láda Balázs

Magosi Bálint

Miskolczi Márk

Pavuk Attila

Peter Sakaris

Popovics Patrik

Ritó László

Szopos Ottó

Tóth Adrián

Vojtkó Mátyás


Stábtagok:  

Egri István (elnök)

Farkas Tamás (edző)

Mayer Péter (szakmai igazgató)

Nagy Ádám (csapatmenedzser)

Nagy József (felszerelés menedzser)


MVSI Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft. , úszó szakosztály

Sztankovics Anna

A Miskolc Városi Sportiskola kétszeres ifjúsági olimpiai bronzérmese, ifjúsági Európa-bajnoka, kétszeres felnőtt olimpikonja a debreceni nagypályás országos bajnokságon ezüst- és bronzérmet nyert mellúszásban, míg Százhalombattán – szintén ebben az úszásnemben - megszerezte a borsodi megyeszékhely, egyben az MVSI első felnőtt rövidpályás magyar bajnoki aranyérmét.

Vécsei Réka

A Miskolc Városi Sportiskola tehetséges fiatal úszója ebben az évben nem kisebb hőstettet hajtott végre, mint, hogy az áprilisi, debreceni, nagypályás felnőtt országos bajnokságon 100 és 200 mellen egyaránt győzedelmeskedett – maga mögé utasítva a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinkát is - megszerezve ezzel a sportiskolás úszók első felnőtt ob-érmeit! Réka az ifjúsági Európa-bajnokságról egy vegyes váltó ezüstéremmel, a győri Európai Olimpiai Fesztiválról három ezüstéremmel térhetett haza.  A százhalombattai felnőtt rövidpályás ob-n két bronzérem és egy korosztályos országos csúcs volt a jutalma a még csak 16. évében járó sportolónak.

Edzők: Sajgó László

Hölcz Péter

Miskolci Vasutas Sport Club

Judo:

Tóth Apor

A Miskolci VSC judósa, a Miskolci Egyetem hallgatója  megnyerte az idei junior országos bajnokságot, majd a korosztályos Európa-bajnokságon nagyon  előkelő ötödik helyet érdemelte ki.

Miskolci Judo Club

Gercsák Szabina

A Miskolci Judo Club ifjúsági olimpiai bajnoka, junior világ- és Európa-bajnoka, felnőtt Eb- bronzérmese idén eggyel magasabb súlycsoportban, a 70 kilogrammosok között versenyzett. Szabina az U23-as kontinens bajnokságon bronzérmet érdemelt ki. Ez is hozzá járult ahhoz, hogy a Miskolci Egyetem hallgatója súlycsoportjában 13. a világranglistán, melynek köszönhetően meghívást kapott a legjobb tizenhatot felvonultató szentpétervári World Masters versenyre.

Kiemelt edzői díjak

Hölcz Péter

Hölcz Péter 1984-ben kezdte úszóedzői munkáját a Miskolci Vasutas Sport Clubban, majd a szakosztály megszűnését követően, 1986-tól a Miskolci Vízművek SC úszó edzője lett. 1990-től, ugyanitt az úszás szakág vezetői feladataival bízták meg.  2002-től a Miskolci Sportiskola úszó edzője, 2006-tól a Miskolci Sportiskola úszás szakágának vezetője. Közben 1988-1994 között a kötelező úszásoktatás vezetőjeként ténykedett a sportágban.  2009-től ismételten a kötelező úszásoktatás irányításáért felel. 1988-tól – társadalmi munkában - a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Úszó Szövetség főtitkára. Vezetésével akkor kezdték el a dr. Bitskey Zoltán Emlékverseny megrendezését, mely idén 30. jubileumát ünnepelte. Néhány évvel később a Testvérvárosok Kupája nemzetközi viadal elindításánál is ott bábáskodott, melynek ebben az évben már a 23. felvonását hívták életre.

A Magyar Úszó Szövetség „Jövő Bajnokai” programját a kezdetektől támogatja, segíti. Nagy örömet jelent számára, hogy jelenleg 8 olyan miskolci gyermek is tagja lehet ennek a szűk utánpótlás elitnek, akik tréningjét ő maga is éveken át vezényelte. Edzőként elért legnagyobb eredményének a későbbi rövidpályás Európa-bajnoki dobogós, többszörös olimpikon Kerékjártó Tamás ifjúsági Európa-bajnoki címét tartja, melyhez két kollégája, Fázold Henrik és Hídvégi Attila is hozzájárult.

Versenyszervezőként büszke lehet rá, hogy az elmúlt évtizedekben közel 150 versenyt rendezett Miskolcon. Nemzetközi versenyek, regionális viadalok, országos bajnokságok, diákolimpiák lebonyolítását továbbra is kötelességének érzi.  A sikeres erőpróbákhoz elengedhetetlen, jól felkészült versenybírók közül több száz képzésében vett részt.

A 60. születésnapját idén ünneplő, a sport és sportága iránt egyaránt hatalmas elhivatottságot érző, szerény, felkészült, rendkívül segítőkész, becsülettel dolgozó Hölcz Péter úszás szakedzőt, aki ma is a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Úszó Szövetség főtitkára, a Miskolc Városi Sportiskola úszó szakosztályának vezetője, nemrégiben újabb szakmai elismerés érte: a Magyar Úszó Szövetség által kiírt pályázaton elnyerte a három megyét magába foglaló Észak-magyarországi régió vezetői tisztét.

Szűcs József

Szűcs József 1975-ben Dunaújvárosból érkezett Miskolcra, ahol 1983-ig gyalogolt a DVTK színeiben, Fazekas Miklós és Farkas Ferenc irányításával. Három év felnőtt válogatott kerettagság után, a budapesti fedett pályás Európa-bajnokságon akasztotta szögre cipőjét, de már előző év októberében elkezdte egyesületében az edzői munkát. Az 1985-ös, Dougles városában megrendezett világkupa-döntőn szerepeltek először nemzetközi porondon tanítványai. 1987-1993. között ő volt az edzője Szebenszky Anikónak, aki 1989-ben fedett pályás világbajnoki 5. helyet érdemelt ki, valamint indult az atlantai és a Sydney-i olimpián. 2004-ben, Athénban Dudás Gyula volt Miskolc egyetlen olimpikonja, aki közel egy évtizeddel később, a veterán világbajnokságon harcolt ki három ezüstérmet és  lett a korosztály Európa-bajnoka.

A kiváló tréner 2oo5-ben a pályázatírástól a lebonyolításig részt vett a miskolci gyalogló Európa-kupa sikeres megvalósításában. Ezen kívül 14 országos bajnokságot, egyben nyílt nemzetközi versenyt hozott tető alá társaival  Miskolcon.

Tanítványai  eddig nem kevesebb, mint 46 felnőtt és korosztályos világversenyen - az ötkarikás játékok mellett  - világbajnokságon, világkupán, Európa-kupán, illetve Universiadén vettek részt és eddig 154 magyar bajnoki címet érdemeltek ki.

Szűcs József idén ünnepelte 60. születésnapját. Hat évtizedéből  41(!) évet töltött el, dolgozott le a diósgyőri stadionban, melynek átépítése után az Ifjúsági sporttelepen és a Miskolci Atlétikai Centrumban a Miskolc Városi Sportiskola gyalogló szakág-vezetőjeként  teszi tovább a dolgát, de számítanak edzői munkájára a Magyar Atlétikai Szövetség „Tehetségtől a felnőttig” elnevezésű programjában is. Példa és példakép egyszerre. Hitével, akaraterejével, kitartásával, elhivatottságával, sport iránti alázatával, szerénységével, folyamatosan fejlesztett szakmai felkészültségével.


blog comments powered by Disqus
 

Kapcsolódó cikkek:

Startlap

Add a Startlaphoz

Hiteles cégkivonat

cegkiv

Programkereső

Jogsebész

observer

OBSERVER - A médiafigyelő

Facebook


imedia.logo


Települések

Borsod-Abaúj-Zemplén megye települései

Vendégvárás

Vendégvárás

Utazás

Utazás

Szolgáltatások

Szolgáltatások